Kajupank osales esimesel tänavakorvpalli MM-il

Kajupank osales esimesel tänavakorvpalli MM-il

EESTLASED KREEKAS: Eesti meeskonda kuulusid (vasakult) Mario Polusk, Andre Pärn, Illimar Pilk ja Indrek Kajupank. Treenerina oli kaasas Martin Müürsepp. Foto: erakogu

Augusti lõpus Ateenas toimunud esimesel tänavakorvpalli MM-il Eesti koondises osalenud Indrek Kajupank tunnistas, et kõrgel tasemel tänavakorvpall on kiire ja vihane.

Kajupank koos teiste eestlastega tegi Ateenas alustuseks veidi ajalugu, nimelt oli eestlaste meeskond esimene, kes tänavakorvpalli MM-l mängis (ka korvpalli olümpiaajaloos oli Eesti esimesel matšil mängija). Alustuseks võideti kohe Brasiiliat, kuid sellega eestlaste edutee ka lõppes.

“Tagantjärele mõeldes saime me esimeseks liiga kerge mängu. Ülejäänud olid aga väga rasked vastased,” rääkis Kajupank. Kohtuti veel Venemaa, Kreeka, Iisraeli ja Bulgaariaga. Kajupanga sõnul oli kehval esinemisel mitmeid põhjuseid. “Natuke jäi ka õnnest puudu. Palju vabaks mängitud viskeid ei pannud me sisse,” märkis ta.

Samuti tõi ta välja, et ka tänavakorvpallis jääb eestlastel sarnaselt saalikorvpalliga puudu korvialust jõudu. “Teistel on võistkonnas üldjuhul mõni väga suur ja jõuline mängija. Kahjuks meil sellist kümmekond sentimeetrit üle kahe meetri meest pole. Arvan, et see mõjutas meie mängu palju ning sinna taha võis jääda ka alagrupist edasi saamine,” arutas Kajupank.

Ta lisas, et eestlased ei suutnud ka harjuda vilemeeste stiili muutumisega. “Vilemeeste vile teistes mängudes ei töötanud samamoodi nagu esimeses. Mäng lasti väga agressiivseks ja füüsiliselt me ei kohanenudki.”
Kajupanga sõnul on tänavakorvpall saalikorvpallist mehisem mäng. “Küünarnukid vilguvad silmade ees ja kohtunik ei pruugi teist nägu ka teha. Lükkamist ja kinnihoidmist on palju,” selgitas Kajupank.

Tänavakorvpalli MM-iks olid meeskonnad Indrek Kajupanga sõnul kõvasti valmistunud. Kohal oli mitmeid kuulsaid nimesid. “Kuulsaim neist vahest hispaanlaste eest mängiv NBA mees Jorge Garbajosa. Tase oli väga kõva, prantslastel olid suured ja võimsad mängijad Pro A-liigast, venelased on koos mänginud juba aastaid ja laagrites tugevalt treeninud. Kreekal endal olid mängimas noored talendid,” loetles Kajupank.

Tema arvates pole tõsine ettevalmistus ka mingi ime, sest tänavakorvpall tahetakse viia olümpiale. “Mäng on publiku jaoks väga nauditav. Kiire ja vihane. Palju emotsioone ja pealtpanekuid – tõelist atleetlikkust vajav,” kirjeldas Kajupank.
Martin Müürsepa juhendamisel mänginud koondisesse mahtus teinegi Saaremaaga seotud mängija. Mario Polusk mängib saalikorvpalli Kuressaare SWE-7 meeskonnas. Meeskonda kuulusid veel Andre Pärn ja Illimar Pilk. Naiskonna koosseisu kuulus Kihelkonna taustaga Annika Köster.

Print Friendly, PDF & Email