Vandaalid katsusid jõudu tervisepargi kemmerguga (2)

Vandaalid katsusid jõudu tervisepargi kemmerguga

KOLE KEMMERG: Vandaalitsejate kätetöö tulemusena on ilusas kemmergus põrandas vaid auk ja sulaselget sitta täis pott on hoopistükkis õue tõstetud. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare tervisepark on tervisesportlastele kindlasti tänuväärt koht. Hapu kirss tordil on aga metsaveeres seisev kemmerg.

Ihuhädade kergendamiseks mõeldud kaunis roheline putka seisab kurvalt metsaveeres. Väljast paistab päris korralik, kuid sees polegi midagi. Kui just hunnikus väljaheiteid ja muud sodi välja arvata. Putkas on vaid auk põrandas. Poti on keegi jõumees kemmerguhoone kõrvale tõstnud ning karta on, et hädalisemad kodanikud istuvadki potile sealsamas roheluses. Miks muidu pott ääreni ehedat sitta täis on.

Tervisepargi haldaja, Kuressaare Spordibaaside juht Kalev Kütt tunnistas nukralt, et on kemmergu seisukorraga kursis. “Lõhkumiste ja vandaalitsemiste tagajärjel on käimla kasutamine muutunud võimatuks,” tõdes ta.
Kütt märkis nõutult, et vandaale ei hoia tagasi ükski vägi. Võid kemmergu korda teha, kuid mõne aja pärast on see taas samasugune. Kemmergu uks on olnud suletud, kuid ka kinnine uks ei ole vandaalitsejaid tagasi hoidnud, ja vaevalt et tegu on olnud ihuhädade küüsis vaevlevate tervisejooksjatega.

“Kahjuks ei takista lõhkujaid ka kinnine uks, nii et viimane kord on keegi üritanud isegi koos osaliselt täis potiga ära jalutada,” tunnistas Spordibaaside juht trööstitut olukorda, nimetades tervisepargi käimlat linna spordirajatiste enim lõhutud ja rüüstatud objektiks.

“Talviseks hooajaks üritame jälle leida vahendeid, et käimla saaks kasutusse võtta,” lubas Kalev Kütt, söandamata öelda, kui kaua kemmerg seejärel kasutamiskõlblik püsib.

“Ehk peaks üldse kaaluma asukoha muutmist või kemmergu äraviimist,” arutles ta, lisades, et kõik, kes näevad lõhkumist, peaksid sellest kohe politseile teatama. “Korra on õnnestunud tänu tublile jooksjale lõhkujad ka kinni pidada,” tunnustas Kütt tublit tervisesportlast.

Print Friendly, PDF & Email