Inimeste lohakus läheb linnale kulukaks (11)

Linnakodanike tahtmatus prügi sorteerida on umbe ajanud seadmed Kullimäe puhastusjaamas, kus biojäätmetest tahetakse metaangaasi ja seeläbi elektrit toota.

Alles mõni kuu tagasi kirjutas Saarte Hääl sobimatutest esemetest, mis on biolagunevate jäätmete seast välja tulnud. Näiteks veekeetja või saapad. See omakorda tekitab tõrke hakkimis- ja pumbasüsteemides, mistõttu tuleb kogu “kompott” eraldi masinatega läbi käia.

Kuressaares alustati biolagunevate jäätmete kogumist jaanuaris ja hinnakiri kehtestati silmas pidades seda, et inimesed sorteerivad prügi korralikult ehk siis ei viska saapaid kartulikoorte sekka ning kogu tootmisprotsess seega toimib. Nüüd on pilt teistsugune. Kuressaare Veevärgi avalduses linnavalitsusele märgitakse, et sorteerimata prügi tähendab lisakulu 15 000 eurot poolaastas.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul ei ole linnal eriti võimalust lisaraha maksmisest loobuda. ”Kui tahame täita kehtestatud jäätmehooldusnõudeid biojäätmete eraldi kogumiseks, siis peab selle motiveerimiseks olema nende kogumishind odavam segaolmejäätmete hinnast. Ja kui soovime selliselt jätkata, peame tahes-tahtmata käitlejale tasuma teenusele tehtavad kulutused.”

Koovi sõnutsi ei ole linnavalitsus prügiteemat detailsemalt veel arutanud.

Print Friendly, PDF & Email