Soela saab viiekümne päeva pärast taas sadama

Soela saab viiekümne päeva pärast taas sadama

SADAM VÕTAB ILMET: Soela sadama seltsi juhatuse liige Vallis Alliksoon tunneb heameelt – ehitustööd kulgevad normaalselt. Sadam avatakse 20. oktoobril. Foto: Aare Laine

MTÜ Soela Sadama Selts ja Leisi vallavalitsus on kavandanud täpselt viiekümne päeva pärast, 20. oktoobril, avada Soela sadama, mida rajavad AS-i Kuressaare Ehitus töömehed. Loodetavasti paraneb sadama taastamisel ka ühendusepidamine Hiiumaaga.

Ehitusobjektil löödi kopp maasse 10. juulil. Ühe kuu ja 21 päevaga on ära tehtud suur töö. Esimesel töönädalal pumbati sadama akvatoorium veest tühjaks ja alustati süvendustöödega.

Selle nädala teisipäeva lõuna paiku andis sadamast kui ehitustandrist Saarte Häälele ülevaate MTÜ Soela Sadama Selts juhatuse liige Vallis Alliksoon. “See, mida siin näeme, on suuresti kohaliku mehe Margus Pajuste teene. Margus pakkus välja mõtte MTÜ loomiseks ja tema idee kohaselt hakkasime sadamas ka tegutsema. Meie, nii juhatuse kui ka seltsi liikmed aitame asjale kaasa,” ütles Alliksoon sissejuhatuseks.

Edasi loe Saarte Hääle paberväljaandest.

Print Friendly, PDF & Email