Turvavööta juht sõitis auto rusuhunnikuks (16)

Turvavööta juht sõitis auto rusuhunnikuks

RUSUVAD RUSUD: BMW nägi pärast õnnetust välja nagu suur plekihunnik. Foto: PPA

22-aastane Sander sõitis eile öösel Kuivastu–Kuressaare maan-teel Sagariste külas oma BMW 520-ga suurel kiirusel teelt välja kraavi ja vastu puid. Turvavööga kinnitamata juht paiskus sõidukist välja, rooliratas pihus.

“Kokkupõrgete tagajärjel deformeerus sõiduk täielikult,” ütles politsei esindaja Hedy Tammeleht. Kiirabi viis üliraskelt vigastatud juhi haiglasse.
Tammeleht selgitas, et juhil oli turvavöö kinnitamata ja seetõttu lendas ta kokkupõrke tagajärjel läbi sõiduki esiklaasi autost välja.

“Juhi joove on täpsustamisel,” sõnas Tammeleht, lisades, et selge on vaid see, et noormehel on vastava kategooria esmane juhiluba.
Politsei pressiesindaja tuletas kõigile liiklejatele meelde, et turvavöö kinnitamine on kohustuslik ja seda põhjusega.
“Kahjuks on see õnnetus ilmekas näide sellest, mis võib juhtuda, kui turvavöö on kinnitamata,” möönis Tammeleht, kelle sõnul on turvavöö kinnitamine tagaistmetel sama oluline kui esiistmetel – kokkupõrke tagajärjel turvavöö fikseerub ja kaitseb inimest istmelt või ka autost väljalendamise eest.

“Loodame, et turvavöö vajalikkust ei pea kellelegi sääraste õnnetuste näitel tõestama,” lausus pressiesindaja.
Saaremaa päästeosakonna juht Margus Lindmäe ütles, et päästjad käisid avariikohal ning olid abiks nii kiirabile kui ka politseile.

Print Friendly, PDF & Email