Paavli pere pälvis pärli

Paavli pere pälvis pärli

RÕÕM KÜLALISTEST: Paavli talu perenaine Tiina Olesk (vasakul) võttis eile vastu õnnesoove nii liikumise Kodukant tegevjuhilt Kaie Toobalilt kui ka regionaalminister Siim Valmar Kiislerilt, aga ka maavanemalt, vallajuhtidelt ja koduküla inimestelt. Foto: Aare Laine

Eile ennelõunal võttis Leisi valla Metsküla küla Paavli talu Oleskite pere regionaalminister Siim Valmar Kiislerilt vastu Eesti külaliikumise Kodukant tiitliga “Kogukonna pärl” kaasneva auhinna – Pärlijõe ehtsast jõekarbist meisterdatud meene. Konkursile esitati 125 kandidaati, kelle seast tunnustati igas maakonnas üht peret.

Rein ja Tiina Oleski pere pälvis tunnustuse tänu aktiivsele eluhoiakule ja külaelanike kaasamisele ühistegemistesse. Pereisa ja pereema on ka oma lapsed külaseltsi tegemistesse haaranud. Nemad omakorda on meelitanud külaliikumise kaudu maaelu edendama teisi aktiivseid noori.

Tunnuskirja üle andes toonitas Kodukandi tegevjuht Kaie Toobal, et “Kogukonna pärli” eesmärk on esile tõsta just neid perekondi, kes siirast soovist ja vabast tahtest on ühiselt panustanud kogukonna arengusse. Oleskite pere on seda suutnud. Metsküla eripära on see, et selles külas tegutsevad külaelu heaks vanemad inimesed ja noored koos.
Metsküla 56-liikmelises külaseltsis jätkub huvilistele meelepärast tegevust aastaringselt.

Seltsi suurimaks kordaminekuks tänavu võib kindlasti lugeda 28. juulil toimunud külakokkutulekut koos Kodukandi liikumise egiidi all korraldatud “Avatud külaväravatega”.
Külaseltsi asutajatena on Oleskid tihti ise ka ürituste korraldajad. Praegu on külaseltsi tähelepanuväärsem ettevõtmine endise Metsküla koolimaja renoveerimine külainimeste kooskäimise kohaks – seltsimajaks. Kaugemas perspektiivis seisab ees kauni Tuhkana järve korrastamine. Sportlikud jalgratta- ja suusamatkad, talvised ja suvised spordimängud on Metskülas iseenesestmõistetavalt traditsioonilisteks üritusteks muutunud. Rääkimata koori- ja ansamblilaulust.

Tunnustussõnu, meeneid ja lilli andsid tublidele pereliikmetele eile üle ka maavanem Kaido Kaasik, Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep, naabrid ja teised Metsküla elanikud. Võõrustajad tutvustasid külalistele oma suurt heakorrastatud talukompleksi, kus pilkupüüdvaimaks ehitiseks suur rookatusega rehielamu. Tavapärasele suurele Saaremaa talusaunale pakuvad Paavli talus konkurentsi tünnisaun või kümblustünn ja kilesaun. Talu uusim rajatis on paekividest laotud sepikoda, kus peremees, kes ameti poolest Tallinnas asuva ehitusfirma Parmeron juht, ise juba ka esimesed sepised valmis tagunud.

Metsküla inimesed on tosina aasta eest Suure-Jaanist Saaremaale elama asunud Oleskid omaks võtnud. Mullu esitati Metsküla ka aasta küla nominendiks.
Eile tõdesid kõik Paavlil olnud inimesed, et “Kogukonna pärliga” on tunnustatud õiget peret.

Print Friendly, PDF & Email