Vaimsuse ja valguse Disainimajakas on avatud (galerii!)

RASKE KINGITUS: Vabakutseliste kunstnike poolt andis Külliki Järvila Maila Juns Veldrele üle kingituse – litokivi oma kogust. Foto: Egon Ligi

Eile pärastlõunal avati Kuressaare ametikooli linna õppekompleksis pidulikult uus disaini- ja tarbekunstierialade õppehoone Disainimajakas.

Traditsioonilise lindi, milleks seekord olid küll arvutihiirte kokkusõlmitud juhtmed, lõikasid lahti Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand ja Teet Tiko haridus- ja teadusministeeriumist. “Kas pole mitte see maja vääriline kingitus ametikooli 90. sünnipäevaks?” küsis oma avamiskõnes koolijuht Neeme Rand.

“Ametikoolil täitub 90 aastat tegutsemist ja me oleme rõõmsad selle üle, et tegelikult on käsitööga seotud erialasid ametikoolis õpetatud 30 aastat,” rääkis Rand, kelle arvates on uus õppehoone koolile vääriline kingitus ja ühtlasi ametikooli kompleksis üks ilusamaid.
Teet Tiko sõnul rippus maja saatus üsna juuksekarva otsas. “Usun, et Arvo Keremeta (projektijuht – toim) see sündinud ei oleks,” märkis Tiko. “See on üks kümnest hoonest, mis Euroopa Liidu toel Eestis valmis saab. Ma arvan, et see on ka üks kenamaid, kus vana ja uus on kokku sobitatud,” tõdes Tiko.

Abilinnapea Tiina Talvi tundis heameelt, et sellest ajaloolisest, väga vanast armsast hoonest on saanud eksklusiivne maja, tõeline disainimajakas. “Ma loodan, et panete selle maja sisemiselt särama. Ja suudate Kuressaare linna viia disaini ja tarbekunsti vallas Eesti ja Euroopa kaardile,” soovis ta.

Saare maavanem Kaido Kaasik tõdes, et Saaremaad ei kujutaks keegi enam ettegi ilma meie eesrindliku ametikoolita, kus viimastel aastakümnetel toimunud muudatused on kõigile näha. “Kõik erialad, mida siin õpetatakse, on väga olulised, aga eriti hea on disaini eriala, mis on lisaks Saaremaa tudengitele ka väga palju populaarust võitnud üle Eesti ja saanud kuulsust ka lahe taga,” rõõmustas maavanem.
Tervitused anti üle ka Tartu kunstikooli õpilaste ja õpetajate poolt, samuti olid tervitussõnu ütlemas ehitusjärelevalve esindajad Ainar Viires ja Kaarel Kasemets.

Tarbekunsti ja disaini eriala juhtõpetaja Maila Juns Veldre tundis uue hoone üle suurt heameelt. “See maja on parandanud meie tingimusi veelgi. Kuna disainierialad on läinud nii spetsiifiliseks, siis et ma ei kujutagi ette, et kui me seda maja ei oleks saanud, mis siis oleks saanud,” märkis ta.
Uues õppehoones on olemas multimeedia õppeklass koos fotostuudionurgaga, nahatöö ja teabegraafika õppetöökojad, galeriipind, õpetajate tööruumid ja ruumid õpilasfirmadele.
Nimi “Disainimajakas” leiutati õpilaste ja õpetajate ajurünnaku käigus. Selle aluseks on vaimsus ja valgus, mida uus hoone kiirgama peaks.

 

Uus hoone

Endise võimla- ja laohoone baasil rajatud majas on õppepinda 525 ruutmeetrit.
Hoone ehituse peatöövõtja oli riigihanke võitnud AS EBC Ehitus.

Ehituse kogumaksumuseks kujunes ca 560 000 eurot. Hoone projekteeris arhitektuurikonkursi võitja RTG Arhitektid OÜ.
Ehitustöid rahastati projektist “Ettevõtluserialade õppebaas”, milles Euroopa Regionaalarengu Fondi osalus on 448 000 eurot ja Eesti Vabariigi osalus 112 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email