Prince Edwardi saar lahkub Saarte mängude assotsiatsioonist

Kanada rannikul asuva Prince Edwardi saare esindajad saatsid nädalavahetusel Saarte mängude rahvusevahelise assotsiatsiooni (IGA) juhile Jorgen Petterssonile kirja, milles teatasid organisatsioonist lahkumisest.

Loobumise põhjuseks on sportlaste edutu osalemine viimaste aastate mängudel ja saare valitsuse soovimatus kohaliku organisatsiooni tegemisi rahaliselt toetada.

Kirjas öeldakse: “Teatame suure kahetsusega, et Prince Edwardi saar loobub Saarte mängude rahvusvahelise assotsiatsiooni liikme staatusest. See oli väga raske otsus, aga võttes arvesse meie viimaseid osalemisi mängudel, peame seda auväärseks teoks.”

Jorgen Pettersson avaldas kahetsust, et Prince Edwardi saar otsustas Saarte mängude sõbralikust perest lahkuda. Ta lisas, et huvi Saarte mängudel osalemiseks on siiski suur ja üsna suure tõenäosusega saab see koht täidetud.

“Kuigi IGA jõudis Menorca liitumise järel liikmete arvu piirini, on mitmed saared avaldanud huvi meiega liituda,” lausus Pettersson.

Saarte mängude rahvusvahelisse assotsiatsiooni saab kuuluda 25 saart, Prince Edwardi saare loobumise järel ühendab organisatsioon nüüd 24 saart.

Print Friendly, PDF & Email