Mihkel Räim sai kõval võiduajamisel mägedekuningaks

MÄGEDEKUNINGAS: Mihkel Räim võis rõõmustada mägedekuninga särgi üle. Foto: Tanel Meos/Delfi

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking sõitja Mihkel Räim sai kolme Balti riiki läbinud Balti Keti velotuuril mägedekuninga tiitli.

Nimetet sõit oli sel aastal ka ainus Baltikumis toimunud UCI (rahvusvaheline jalgratturite liit) kalendrisse kuuluv sõit.
Olgugi et Räim sai kokkuvõttes alles 68. koha, ei tumestanud see tema üldhinnangut tuurile.

“Jäin ikka väga rahule, mägedekuninga särk UCI-kategooria tuuril on kõva sõna. Eriti veel minusuguse amatööri jaoks,” võttis Räim kokku viieetapilise ja 879 km pikkuse velotuuri, mis algas Tallinnast ja lõppes Vilniuses.
Räime sõnul oli enne tuuri seatud eesmärk jõuda meeskonnaga etapil esikolmikusse. “Mägedekuninga särk lihtsalt kujunes välja,” märkis ta.

Räim oli mäefinišites võitja esimesel ja viimasel etapil ning ühel etapil kolmas. Parimaks etapitulemuseks jäi Räimel 8. koht. Seegi tuli poolkogemata, sest mängiti hoopis Martin Laasi peale, kuid tema kukkus ja seega tuli Räimel lahtivedamise asemel ise finišeerima hakata. “Poleks ta kukkunud, siis oleksime väga kõva koha välja sõitnud,” oli Räim kindel.

Saarlasest rattur tunnistas, et pärast Saaremaa velotuuri järgset vormilangust on ta suutnud vormikõvera taas tõusuteele tõsta. “Vorm on hea. Arvasingi, et saan selle pärast väikest haigust ja puhkust tagasi,” uskus Mihkel Räim oma sõnul ka ise vormi paranemisse.
Nüüd sõidab Räim Prantsusmaale, kus hooaeg kestab oktoobri alguseni. “Hooaeg lõpeb tähtsa ja heal tasemel U23 UCI-sõiduga,” viitas Räim olulisele võistlusele.

Päev pärast velotuuri lõppu osales Mihkel Räim juba Tabasalu rattarallil, kus sai 7. koha. Sõidu võitis Oskar Nisu. Räimele kuulus siiski maanteekarikasarja Filter üldvõit, mille viimane etapp Tabasalu rattaralli oli.

Print Friendly, PDF & Email