Karu suundub 58. ja 59. tipu poole

Endale võimalikult paljude riikide kõrgematesse tippudesse ronimise eesmärgiks võtnud Andres Karu suundub lähiajal oma kollektsiooni täiendama. Seekord võtab ta suuna ida poole ja autoga.

“Sõidame neljakesi minu Discoveriga tõenäoliselt sellise ringi: Eesti–Läti–Leedu–Valgevene–Ukraina–Venemaa–Osseetia–Dagestan–Aserbaidžaan–Gruusia–Türgi–Bulgaaria–Rumeenia–Ungari–Slovakkia–Poola–Leedu–Läti–Eesti,” loetleb Karu marsruuti.

Mäetippudest on seekord plaanis võtta Valgevene kõrgeim Dzeržinskaja (346 m), Venemaa kõrgeim tipp Elbrus (5642/5621 m), Aserbaidžaani kõrgeim Bazarduzu Dag (4485 m) ning viimasena Türgi kõrgeim – Ararat (5166 m).
Neist Valgevene ja Venemaa on Karul tehtud. “Millalgi tuli teised Kaukaasia riigid ette võtta. Armeeniat ei ole nimekirjas, sest naabritega läbisaamine on neil keeruline ning Gruusiat ei ole ka, sest nende kõrgeimaks väga tehniliseks tipuks (Šhara, 5201 m) ei ole ma veel valmis,” seletab Karu marsruudi lahti.

Karu sõnul ei tule retk kerge. Kaks tippu on üle viie kilomeetri kõrged. “Ükski tippudest ei ole tehniliselt keeruline, kuid ilmal on väga suur roll. Saame all orus kuumust ja üleval kindlasti tublisti miinuskraade nautida,” arutleb Andres Karu, kelle jaoks õnnestumise korral on aserite tipp järjekorras 58. ja türklaste Ararat 59.

Print Friendly, PDF & Email