Juthkiri: Tulevik Sõrve säärel (7)

Tänases lehes on kaks külge pühendatud Salme valla 20. aastapäevale. Pole midagi öelda, edukas vald. Kasvõi selles osas edukas, et vallavolikogus puudub opositsioon. Tundub, et kõik on rahul ja õnnelikud.

Kuid tulevik ei pruugi Salme vallal olla nii rõõmsates toonides. Selle mõistmiseks tuleb lugeda viimast valla lehe numbrit ja heita pilk ajalukku: koos Salme valla omavalitsusliku staatuse kinnitamisega jagati endine Salme külanõukogu kaheks – Salme ja Torgu vallaks. Sellega seoses loovutas Salme Torgule ligikaudu veerandi rahvast, poole pindalast ja kolmveerandi muredest – nii on lausunud valla “teadjamad”.

Praeguse Eesti riigi regionaalpoliitiliste vaidluste tallermaal on huvitav, mis saab edasi Sõrve säärel. Muresid Torgus vast vähemaks jäänud pole, seega poolsaare kahe valla vabatahtlik taasliitumine vist mõeldav ei ole. Sundliitmisest rääkimine aga on valitsevatele oravatele kui vastukarva silitamine.

Seega on raske arvata, mis sellest poole jalaga säärel ja poole jalaga saarel asuvast vallast edaspidi saab. Jääb üle vaid oodata.

Print Friendly, PDF & Email