Kuhu minna

KOLMAPÄEV, 15. august

KINO
Divas kl 15 ja kl 17.30 animafilm “Madagaskar 3: Euroopa tagaotsituimad”. Pilet 4 €.
Kuressaare kuursaali Kuu-Kinos kl 22 eluloofilm “Huligaani armastus”. Pilk prantsuse popikooni Serge Gainsbourg’i elule läbi koomiksikunstnik Joann Sfari silmade – ülevaade gallialaste armastatud popikoonist. Pilet 3 €.

SPORT
Nasva staadionil kl 19 Saarte Investeering – Saaremaa 2012 meistrivõistlused meeste jalgpallis: FC Taritu vs. Leisi JK.
Iide staadionil Torgus kl 19 Saarte Investeering – Saaremaa 2012 meistrivõistlused meeste jalgpallis: Torgu vs. Orissaare.

NÄITUS
Ferrumi galeriis suvesaarlaste Lauri Pajose “Joonisvisioonid” ja Martiini “Märkmiku pildid”. Lauri Pajos on muusik ja kunstnik (tuntud ansamblist Tolmunud Mesipuu), Martiini (Tarmo Vahtra, kelle isikunimi ei ole kunstielus kasutusel) viljeleb erinevaid žanre, aga lemmikuks on joonistus. Nii Lauri kui ka Martiini näitusel väljapandud pildid on valminud Saaremaal – juuni algusest käesoleva ajani sellises geograafilises punktis nagu Orissaare. Näha on, et Lauril joon siugleb ja viugleb ning moodustab sedasi erinevaid tegelaskujusid ning nonde osi, mis omavahel põimuvad ja kattuvad, luues lõpuks ka ühe, mis sisaldab ja ühendab endas kõiki teisi. Tema joon on suhteliselt pidev ja ühendav. Martiini joonistustel segiläbi paiknevad tegelaskujud ja sündmused lähtuvad tihti teeplekkidest, mis tekivad, kui märkmiku kohal teed valada. Ühel pildil võib olla kujutatud palju erinevaid sündmusi ja tegelasi, mis siis, nagu ka Lauri joonistustel, kas sulanduvad või üksteist ignoreerivad. Tihtilugu ilmnevad pilti teistpidi vaadates hoopis teised tegelased ja tegevused.

TANTS
Divas pidu hommikuni.

 

NELJAPÄEV, 16. august

KINO
Divas kl 16 ja kl 18.30 animafilm “Madagaskar 3: Euroopa tagaotsituimad”. Pilet 4 €.

ÜRITUS
Veski trahteri õuel kl 19 rahvakultuuriõhtu. Esineb memmede tantsurühm Eideratas koos noorterühmaga Öieti. Õhtu on mõeldud kogu perele.

TEATER
Kuressaare Linnateatris kl 12 ja kl 18 koguperemuusikal “Tom Sawyeri seiklused” Viimsi harrastusteatri esituses. Piletid hinnaga 6 € ja 4 € müügil tund enne etendust kohapeal.

KONTSERT
Kuressaare kuursaalis kl 20 Kristo Käo & Kai Kallastu – suurepärase soprani Kai Kallastu ja ääretult andeka kitarristi Kristo Käo kontsert, kes esitavad sel sumedal suveõhtul hispaania muusikat. Kontserdil on kavas teosed Joseph Canteloube’ilt, Heitor Villa-Loboselt, Isaac Albenizelt, Francisco Tarregalt ja Xavier Montsalvatgelt. Piletid hinnaga 4/2,50 € müügil kohapeal.
Arensburgi hotelli Päikeseterrassil kl 20 elava muusika õhtu. Esineb Grete Paia.

TANTS
Kodulinna lokaalis disko. Sissepääs tasuta.
Divas Hello! Summer! DJ Mikk Saarela.
Club Privilege’is suvine tantsumuusika. Sissepääs tasuta.

SPORT
Paikülas tänavune viimane, 14. orienteerumisneljapäevak. Start avatud kl 16–18.30. Stardipaika juhatav viit on Karujärve teel.

 

TULEKUL

Reedel, 17. augustil Muhu Katariina kirikus kl 19 “Öö valge on õnn”. Esinevad Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi ning puhkpillikvintett Reval Wind. Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal hinnaga 10–16 eurot. Ostes pileti, toetad Tallinna lastehaigla toetusfondi.

Laupäeval, 18. augustil Nõmmkülas Uuetalul Muhu 2012: Universum Kroket Tournament. Kl 15 avamine, kl 15.30 Muhu – Soome köievedu. Kl 16 algab kroketiturniir, võistkonnas 3 inimest. Õhtupoole umbes kl 20 Laulusõbrad + karaoke ja tants. Eesti-poolne korraldaja Tapio Reini.

Laupäeval, 18. augustil X Muhu jooks. Põhijooks 17,2 km, start kl 11 Kuivastu sadamas, registreerimine kl 9–10.30 Kuivastu sadamas, finiš Nautse Mihkli puhketalus. Rahvajooks 6,3 km, start kl 11.20 Liiva kiriku parklas, registreerimine kl 9–11 Muhu spordihallis, finiš Nautse Mihkli puhketalus. Rahvajooksule on oodatud ka kepikõndijad ja matkajad. Kõigi osalejate vahel loositakse välja jalgratas.

Print Friendly, PDF & Email