Teele kukkunud post sundis Elioni kontrolli tugevdama

LÕPPES OTSA: Üks enam kui 700 Elioni puupostist Kuressaares sai esmaspäeval otsa ja kukkus sõiduteele. Foto: Sander Ilvest

Esmaspäeval Kuressaares sõiduteele prantsatanud sideposti omanik Elion Ettevõtted AS kinnitab, et tugevdab järelevalvet postide üle ning seega ei ole inimestel vaja hirmu tunda.

“Juhtunud intsident sunnib meid valvsamale tegevusele ning selliste juhtumite vältimiseks tugevdame järelevalvet oma õhuliinidel,” kinnitas toimetusele Elioni Lääne regiooni juht Agmo Parv.
Saarte Hääl kirjutas eile, et esmaspäeval kukkus Kuressaares Smuuli tänaval otse keset sõiduteed raske raudkonstruktsioonidega sidepost. Autoga samal ajal Tallinna tänavalt Smuuli tänavale keeranud noormees jõudis õnneks pidurdada ning pääses vigastustest ülinapilt.

Parv vaatas esmaspäeval üle kolme viimase aasta statistika ja tema sõnul pole postide iseeneslikke murdumisi varem juhtunud.
Seega reeglina postid iseenesest ümber ei kuku, enamasti on tegu siiski välismõjudega. “Näiteks liiklusavarii või kukub murdunud puu elektriliinidele ja murrab posti pooleks,” rääkis Agmo Parv.

Parve sõnul teevad nad kord aastas, sügiseti postidele inventuuri, kaardistavad olukorra ja kõik need postid, mis vajavad väljavahetamist, asendatakse uutega.
“Ülevaade õhuliinipostidest ja nende seisukorrast on meil olemas ning koostöös oma koostööpartneriga hooldame õhuliini jooksvalt,” lausus Parv, kutsudes samas saarlasi üles olema valvsad ja andma Elionile telefonil 165 teada liinile murdunud puust või mõne muu välise teguri mõjul viltu vajunud postist.

Agmo Parve sõnul osaleb Elion Kuressaare linnas koostööobjektidel (teede-tänavate rekonstrueerimine jne) ja tegeleb õhuliinide likvideerimisega, asendades need maakaablitega.
“Aastaid on meil õnnestunud koostöös Eesti Energiaga kaableid maa alla viia, viimane näide on Vallimaa ja Rehe tänava vaheline Hariduse tänava lõik,” märkis ta.

Print Friendly, PDF & Email