Leisi valla tänavused kenad kodud on selgunud

KENA ERAMU: Silja ja Kalle Sepa kodu Pärsamal. Foto: Aina Tomson

Tänavuse 20. Leisi valla heakorrakonkursi “Kena kodu 2012” võitjad selgitati välja seitsmes kategoorias. Võitja jäi välja kuulutamata vaid tootmistalu kategoorias.

“On näha, et inimesed väga hoolivad oma kodust, ja võib tõdeda, et väga omapäraselt ja kaunilt kujundatud koduaedu on vallas aina rohkem. Paljud külad muutuvad iga aastaga kenamaks ja külaplatsid on korda tehtud,” rõõmustas Leisi valla heakorrakonkursi esimees Aina Tomson. Ta lisas, et eriti jäi silma Laugu turismitalu, üldmulje millest võib kokku võtta kolme sõnaga: lihtsuses peitub ilu!

Selle aasta 16. juulil külastas komisjon, kuhu kuuluvad Andres Jalakas, Elle Lepp, Kaja Püüa, Lii Mägi ja Aina Tomson, ligi 20 majapidamist. Vallamajas on stendil väljas ka fotod kenamatest kodudest.
Võitjaid tunnustati Karja kihelkonna päeval “Kena kodu 2012” plaadiga, mille saab kinnitada maja seinale, ja Bauhofi 30-eurose kinkekaardiga.

Kõige kenamad kodud

Pereelamu – Silja ja Kalle Sepa Kirsi talu Pärsama külas; Liia Nõgu Männiku talu Nõmme külas; Merike Aavasalu, Põllu 2 / Tooma talu Leisi alevikus;
Suvekodu – Katrin ja Hans Wimmeri Ansu talu Hiievälja külas;
Kortermaja – Pargi elamu Pärsama külas, majavanem Tiina Sild;
Turismitalu – Annika Vallau ja Uku Sillaste Tammiku talu Laugu külas;
Tootmishoone – Karja pagariäri Karja külas, juhataja Aivo Kanemägi;
Asutus – Leisi keskkool Leisi alevikus, Kooli 4, direktor Tõnu Erin ja aednik Kati Paju.
Küla – Nõmme küla, külavanem Jaan Aardam.

 

Kultuuri- ja spordistipendiumi pälvis Toivo Lepp

Pühapäeval toimuval Karja kihelkonna päeval anti Leisi valla tänavune kultuuri- ja spordistipendium üle Leisi keskkooli kehalise kasvatuse õpetajale ja treenerile Toivo Lepale.

“Tema käe all on Leisi kooli sportlased saavutanud märkimisväärseid tulemusi nii maakonnas kui ka vabariigis,” ütles Leisi valla kultuuri- ja spordikomisjoni esimees Aina Tomson, lisades, et sel kevadel tuli Leisi võrkpallinaiskond Saaremaa meistriks.

Kultuuri- ja spordistipendiumi antakse välja 2006. aastast. Stipendium antakse väljapaistva tegevuse eest kultuuri ja spordi edendamisel isikule või kollektiivile, kes on tulemuslikult korraldanud või propageerinud kultuuri- ja sporditööd. Stipendiumi suurus on 320 eurot.
Komisjoni kuuluvad Lii Mägi, Andres Jalakas, Tiit Põlluäär, Arvo Lepp ja Aina Tomson.

Print Friendly, PDF & Email