Küünikontserdil esinevad Bonzo, Pehk ja Päss

Laupäeval Muhus Aljava küünis toimuval 12. küünikontserdil astuvad publiku ette tuuri “Mööda koduvälju” raames Bonzo (Andrus Albrecht), Orelipoiss ehk Jaan Pehk ja Päss ehk Alari Piispea.

Küünikontserdi korraldaja Toomas Rohtlaan põhjendas just Kõrsikute esinema kutsumist sellega, et kuna ta kevadel juhtus kuulama lugusid, mida need kolm meest plaadil esitasid, siis tundus kooslus huvitav.

“Tänaseks on nad endile leidnud nime Kõrsikud ja esitavad suvisel kontserttuuril kauneid kodumaiseid laule eesti keeles, mis sobivad ka väga hästi küüni olustikku,” märkis Rohtlaan. “Eks Bonzot ja Pehki ehk Orelipoissi tuntakse vahest paremini kui Pässi ehk Alari Piispead, kes on suurepärane multiinstrumentalist, mängib paljusid pille erinevates kooslustes,” rääkis korraldaja.

Bonzo ütles Saarte Häälele, et kontserdil saab kuulata nii tema kui ka Jaani omaloomingut. Samuti veel portsu laule, mis nad on üheskoos välja valinud, kuulates väga palju eesti muusikat ja selekteerides enda jaoks välja neist meelepärasemaid ja sobivamaid laule.
Kolme muusiku tuuri nimi “Mööda koduvälju” tuleneb ühest laulust, mida kunagi laulis Heli Lääts, ja see laul on ka nende repertuaaris.

Küsimusele, mida arvavad esinejad Muhu kontserdi toimumiskohast, vastas Bonzo, et tema ootab põnevusega. Nad on küll Muhu küünikontsertidest kuulnud, ent ise sinna varem jõudnud ei ole.
Enne Muhusse jõudmist annavad Kõrsikud kontserdi ka Hiiumaal ja Vormsil. “Ma arvan, et tulevad kenad kontserdid. Saare publik on ikka tore publik,” tähendas Bonzo, kes on Saaremaad külastanud igal suvel ja publikuga vägagi rahule jäänud.

Kontserdile on oodatud kõik, nii noored kui vanemad kuulajad. Aljava küüniväravad avatakse kl 20, kontsert algab kl 21.

Print Friendly, PDF & Email