Karujärvele tulebki korralik rajamasin

Rajamasina soetamiseks PRIA toetuse saanud MTÜ Karujärve Tervisespordi Keskus saab suusasõpradele ka järgmisel aastal korralikult hooldatud suusaradu pakkuda. MTÜ juhatuse liikme Simmo Kikkase sõnul on masinast palju abi ka suvel.

Saarte koostöökogu otsustas rajamasina soetamiseks toetuse andmise ära juba märtsis, kuid PRIA menetles seda tavaliselt pikemalt ning 51 300 euro eraldamise otsus tuli alles nädalapäevad tagasi.
Kikkase sõnul näitas juba veebruarist MTÜ käes rendil olnud masin kahe vabatahtliku juhi käe all ennast heast küljest ning Karujärve talviste suusaradade olukorra kohta tuli ohtralt kiidusõnu ka suusatajatelt.

Kikkas rääkis, et masina varem siia toomine oli tegelikult paras risk. “Kui rahastamisest oleks keeldutud, oleksime maksnud Soome ühe talve rendiraha ja masina tagasi saatnud,” lausus ta, lisades, et nüüd jääb masin Saaremaale.
PRIA nõutavast 10-protsendilisest omaosalusest on praegu koos ligi 70%. Suurimad panused on teinud Kihelkonna, Kärla ja Kaarma vald. Toetasid ka Kuressaare linn ja Mustjala vald. “Puudujääva osa peab MTÜ kokku panema oma liikmemaksudest ja eraisikute annetustest,” selgitas MTÜ juhatuse liige.

Kikkas rääkis, et Karujärve terviseradadel tegutseva MTÜ eesmärk ongi pakkuda spordisõpradele kvaliteetseid tingimusi. “Suusasõbra jaoks on rajapõhjade tampimine ja suusajälgede pressimine tänasel päeval sama elementaarne nagu vee olemasolu basseinis,” tõi ta paralleele. Paana MAC tüüpi masinal on olemas lisaks talvisele varustusele kummirattad ning võsa- ja heinaniiduk.

“Maanteeservasid ja rannaalasid sellega ei niida. Terviseradadega seotud suvise töö saab aga ära teha, et lisakulusid ei tuleks,” tõi Kikkas välja rajamasina plusse.
Rajamasina tegevuskulude pärast muret ei tunta. “Kaks talvekuud näitasid, et kulud pole suured, võrreldes saadava kasuga. Loomulikult ei saa alahinnata kahe vabatahtliku traktoristi panust, kes seda tööd oma vabast ajast teevad, seetõttu pole ka palgakulusid ja kogukulud püsivad madalatena,” kiitis Simmo Kikkas vabatahtlikke.

Küsimusele, et kaua see juba kasutatud masin vastu peab, vastas Kikkas, et kuna see on läbinud kapitaalsed hooldustööd, on planeeritav kasutusaeg vähemalt 10 aastat. Seega on aastani 2022 mured murtud.

 

Karujärve lähitulevik

Sel aastal oleme Karujärve radadel talgute korras uuendanud rada ja teinud koristustöid. 400 m stardialast on RMK abiga puhtaks raiutud kelgutamisnõlv, mille pikkus on 100 m ja keskmine kaldenurk 11%. Nüüd ootab kelgumäe alus ekskavaatoritöid, millele otsime alles finantskatet.

Samas tegeleme ka elektriliitumise võimalustega läbi SA Eesti Terviserajad.
Selle aasta jooksul uuendame terviseradade viidad, et vähendada eksimisvõimalusi radadel. 6. oktoobril korraldame II Karujärve rattamaratoni, mis läbib ka terviseradu.

Simmo Kikkas

Print Friendly, PDF & Email