Jaan Palul pandi käed raudu (27)

Eile pandi Kuressaare kohtumajas käed raudu 26-aastasel Jaan Palul, kes tänavuse aasta alguses Aste alevikus võõrasse korterisse tungis ja korteriperenaisele terariistaga pähe äsas.

Saarte Häälele teadaolevalt oli tegemist kahvliga, kuid kohtunik kinnitas, et löögiriist ei ole tuvastatud ning süüdistuse järgi tekitas Palu kannatanule kehavigastuse, milleks oli neli pindmist punktitaolist torkehaava.
Kohus tunnistas Palu süüdi nii kehalises väärkohtlemises, omavolilises sissetungis kui ka avaliku korra raskes rikkumises ning mõistis talle kahe ja poole aasta pikkuse vangistuse.

Kuna Palu kriminaalasja arutati lühimenetluses, läks karistusajast kolmandik maha ning mehel tuleb trellide taga veeta aasta ja kaheksa kuud.
Kohtunik lasi Palu viivitamatult vahi alla võtta ning pärast otsuse kuulutamist sisenesidki saali politseinikud, kes mehel käed raudu panid.
Süüdistuse järgi tungis Palu koos kaaslasega ööl vastu 4. jaanuari Kuressaare kesklinnas Kodulinna lokaali lähedal kallale võõrale noormehele ja andis talle peksa. Kui kannatanu kukkus, tagusid peksjad teda jalgadega edasi.

Mõned päevad hiljem, ööl vastu 6. jaanuari läks Palu koos kaaslasega Astesse ühte naist otsima. Kui neile öösel ust ei avatud, lõid kutsumata külalised selle lihtsalt sisse. Ehmunult üles ärganud 52-aastane korteriperenaine üritas politseid kutsuda, kuid Palu äsas talle millegagi pähe.
Kuigi kohus võttis arvesse, et Jaan Palu on kannatanule kahju hüvitanud ja puhtsüdamlikult kahetsenud, tuli kohtunikul arvestada ka mehe varasemat karistustepagasit.

Jaan Palu on kuuel korral kohtu poolt karistatud ning vabanes vanglast alles mullu augustis. Uued kuriteod sooritas ta vaid pool aastat hiljem. Seega puudus kohtul veendumus, et Jaan Palu edaspidi uusi õigusrikkumisi toime ei pane.
Lisaks vanglakaristusele tuleb Palul maksta riigituludesse 435 eurot sundraha ja hüvitada 153,6 euro suurune kaitsjatasu.

Print Friendly, PDF & Email