Huligaanid loopisid Muhu põhikooli moosipurkidega (11)

MOOSIGA MÄÄRITUD KOOL: Ümber maja oli seintele moosi ja muud kraami loobitud. Foto: Ulvi Kipper

Ööl vastu teisipäeva langes vandaalide ohvriks Muhu põhikool, mida loobiti moosi- ja kurgipurkidega, määrides seinu moosiga. Purkide viskamisega peksti mõlki ka vihmaveetorud.

Eile pärastlõunaks oli Muhu põhikooli sekretär Eve Suurkivi oma kinnitusel jõudnud suuremast šokist üle saada, kuid samal hommikul kooli juures avanenud pilt olnud sõna otseses mõttes kole. Ta tõdes, et korrarikkumisi on kooli pargipoolsel küljel olnud varemgi, kuid midagi nii hullu pole seni veel juhtunud.

“Ümber maja oli seintele loobitud moosi ja muud kraami. Tundusid olevat kodus valmistatud hoidised – oli moosi-, kurgi- ja kompotipurke, kõik puha puruks pekstud,” kirjeldas Suurkivi Saarte Häälele.
Kooli sekretär nentis, et kuigi ka varem on õhtuti kooli juures istutud ja vahel ka sodi maha jäetud, on seekordne juhtum tõeliselt ennekuulmatu. Ajal, mil sekretär Saarte Häälega rääkis, olid koristajatel kooli juures käed tööd täis.

Kuna kooli töötajatel puudub igasugune info, kes koolimaja juures vandaalitses, siis ootab kool väga, et kui keegi ööl vastu teisipäeva koolimaja juures vähegi midagi kahtlast nägi või kuulis, antaks sellest neile teada.
“Eilne (esmaspäevane – toim) õhtu oli vaikne ja vihmane, hea just selliseks tegutsemiseks. Kui keegi midagi nägi, loomulikult ootame infot,” kinnitas Eve Suurkivi, lisades, et igat laadi info võib viia süüdlaste tabamiseni. Seda enam et ühe varasema juhtumi korral, kui üks noormees jalgrattaga kooli seina rammis ja seeläbi ka määris, õnnestus ta tabada tänu internetile. Nimelt oli poiss rumalusest oma teo kohta foto Facebooki üles riputanud.

Suurkivi lisas, et eile käis põhikooli juures ka politsei ja asja asuti uurima. Tekitatud kahjud on alles kokkulöömisel, kuid väga odav lõbu nende likvideerimine olla ei saa. Tööd kooli sekretäri sõnul jagub, vandaalitsejate teo tõttu vajavad kooli seinad nüüd puhastamist, värvimist ning vihmaveetorud tuleb sootuks välja vahetada.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul on Muhu vandaalitsemine alles väga värske sündmus. Ta kinnitas, et kool on politsei poole pöördunud ja sellest teatanud, ning praegu käib kahjude hindamine. “Teada on, et kooli seinu on määritud hoidistega ehk on lõhutud hoidisepurke ning samuti on kahjustatud vihmaveetorusid,” märkis pressiesindaja.
Ta lisas, et politsei kontrollib ja kogub sündmusega seotud infot ning alustab vastavalt süüteo koosseisule ka menetlust.

Print Friendly, PDF & Email