Mustikad on turul maasikad troonilt tõuganud

Eile poole kümne paiku käis Kuressaare turul tihe sagimine. Osteti suveniire, kudumeid ja muud käsitööd, kuid toidulettide ees erilist tunglemist märgata polnud.

Laudadel ootasid karbikesed mustikate, punaste ja mustade sõstarde, karusmarjade ja vaarikatega ning kukeseenedki meelitasid ostjaid endale karbikest suvemekki koju viima.
“Ostsin Irja metsvaarikaid ja kukeseeni ning lihapoest pirukaid ja küpsiseid,” ütles korraks maalt linna sõitnud rõõmsameelne Tuula Pennanen, kellel on ajapikku tekkinud juba lemmikmüüja ja -lett, kust ta alati värsket kaupa saab. “Oleks veel punaseid sõstraid tahtnud, aga Irjal neid ei olnud.”

Paar lauda eemal istus algul veidi nukrameelsena tunduv Asta Ojamaa, kes müüs isuäratavaid mustikaid ja värsket sibulat. “Marju on väga vähe, kõik need pisikesed täpikesed on ju lehtede all peidus, ma sain seitsme tunniga ainult kaheksa liitrit,” pajatas väikest kasvu Asta, kurtes seljavalu üle.
Kõrvallaua tagant mainiti aga, et merepäevade turistidelaine on kõik need aastad kahjuks küll turuväravate ees maha vaibunud ning turul on kõik nii, nagu igal teiselgi päeval.

Kohalikud hoolivad õnneks värskest aia- ja metsakraamist ning ka Tuula Pennanen käib näiteks igal nädalal korra ikka turult läbi. “Lihapoodi me armastame ja seda turupoodi ja kõike,” kiitis Pennanen.

Sandra Kahu

Print Friendly, PDF & Email