Tooma aida suurt juubelit tähistati simmaniga (5)

NAISANSAMBEL: Vasakult Siiri Mereäär, Kaie Õun, Liia Saaremäel, Aire Suurem, Anne Auväärt, Sille Rebane, Peeter Dutnik, Indrek Vapper, Märt Lehto. Foto: Liia Ots

28. juuli õhtul oli Koguva Toomal sellesuvine suur simman, mis oli pühendatud Tooma vana aida 200. sünnipäevale.

Selle tarvis olime kokku kutsunud kohalikud taidlejad. Abiväge saabus ka naabersaarelt. Nimelt olid segarühm ja naisansambel kaasanud oma ridadesse kolleegid Valjalast.
Pidu ise ületas kõik meie ootused. Ilm oli ilus, publikut oli palju, esinejad viimase peal. Mõningasi viperusi oli küll helitehnikaga, aga kuskile peab ka arenguks ruumi jääma. Järgmine aasta oleme sellevõrra targemad.
Järgmisest aastast tasub rääkida juba küll. Mulle avaldati soovi, et selline suur Muhu taidlejate kokkutulek võiks saada traditsiooniks.

Kohal oli neid tõesti omajagu: Külasema seltsing, Muhu segakoor, Muhu segarühm, akordioniansambel Kjaaks, Ätses, naisansambel, meesansambel, Tokkroes. Kontserdi lõpus mängisid jalakeerutuseks Lõõtsmoorikud.
Kõik olid võrratud. Isegi lendav pätt ei peatanud tantsuhoogu. Tahan omalt poolt veel kord tänada kõiki esinejaid. Teie olete need, kes meie hoovi rahvast täis meelitasid. Nii palju rahvast ei ole veel meie õuel veel olnud. Siinkohal ongi aeg öelda külastajatele aitäh tulemast ja loodetavasti kohtume ka järgmisel simmanil.

Liia Ots
Muhu muuseum

Print Friendly, PDF & Email