Punane Rist jagab rahvale ka toiduõli (2)

Punane Rist jagab sel aastal toiduaineid 6.–7. augustil. Lisaks tavapärastele jahule, makaronidele ja neljaviljahelvestele jagatakse tänavu ka õli.

“Sel aastal antakse lisaks jahule, makaronidele ja neljaviljahelvestele ka toiduõli, mistõttu jagatav kogus on tänavu suurem,” ütles Saarte Häälele Eesti Punase Risti Saaremaa seltsi sekretär Laine Kunnberg-Bortnikov.
Toiduainete inimesteni jõudmist Punane Rist ei korralda. “Meie anname tellitud kogused kohalikele omavalitsustele ja nemad jagavad need inimestele välja,” selgitas Kunnberg-Bortnikov.

Tema sõnul on see niimoodi toimunud juba aastaid, et vald tuleb tellitud kogusele järele oma transpordivahendiga.
Sel aastal jagatakse välja 131 tonni toiduaineid, millest 36 tonni on õli, 41 tonni jahu, 29 tonni helbeid ja 25 tonni makarone. Eelmisel aastal oli toiduaineid 66 tonni.
“Võrreldes eelmise aastaga on jahu, makarone ja neljaviljahelbeid 29 tonni rohkem,” märkis Kunnberg-Bortnikov.
6. augustil tuleb Kures-saarde Kaarma, Pihtla, Mustjala, Kihelkonna, Kärla, Lümanda, Salme, Torgu ja Ruhnu valla ning Kuressaare linna toiduabi.

7. augustil jõuab toiduabi kohale kolme punkti: Muhusse, Orissaarde (kuhu saadetakse Pöide, Laimjala ja Orissaare valla kogused) ja Valjalga, kust saavad oma toiduabi kätte Valjala ja Leisi vald.
“Igal omavalitsusel on üks päev, millal toiduainetele järele tulla,” selgitas Kunnberg-Bortnikov. Tema sõnul on kuupäevad nüüdseks kõikide valdadega täpsustatud ja teave jagatud.

Print Friendly, PDF & Email