Lugeja kiri: Mesilaste appikarje (7)

Mee kadumine on aga ainult aja küsimus, kui kaovad mesilased. Mesilaste arvukus kahanebki paljudes kohtades Saaremaal ning ka kogu Eestis hoogsalt. Kuna “looduslähedased” põllumehed oma rahaahnuses ja rumaluses mürgitavad mesilaste tööpiirkondi. Mürki pritsivad põllumehed mürgitavad esmalt mesilased, seeläbi ka mee. Viimase kaudu meidki. Pritsijaid ei huvita põrmugi ka selline “pisiasi”, et mürgipritsimine hävitab mullavalmistajad vähemalt 30 (!) aastaks.

Euroopa Liit on mürgipritsimiseks kehtestanud päris ranged nõuded. Meie “looduslähedased” põllumehed rikuvad neid nõudeid, poliitikud ja ametnikud aga – sama külmalt – lihtsalt eiravad. Meie sööme enese teadmata mürki sisaldavat mett, mesilased hävivad, meehind aga muudkui tõuseb. Sest mujal maailmas pole totrus veel võitnud; seal leidub palju maid, kus mesilasi ei mürgitata ja seetõttu on mett külluses.

Taimekaitsemürkidega hävitatakse nii mesilased, mesindus kui ka looduse mitmekesisus, kui kohe midagi ette ei võeta. Ennekuulmatu on, et taimekaitsetöid tehakse päise päeva ajal, kui lendavad mesilased. Meie riigis aga töötavad mürgipritsid künnipäevast kolletamispäevani päise päeva ajal.

Eimar Kivi
mesinik

Print Friendly, PDF & Email