Kunstnikuhingega kultuurilooja Veere sadama kõrtsis

Kunstnikuhingega kultuurilooja Veere sadama kõrtsis

HOBIKUNSTNIKUST KÕRTSIPERENAINE: Maalikunstiga tegelev sisearhitekt Anneli Teppo-Toost on Veere sadamakõrtsi perenaisena suutnud palju teha selleks, et inimesed saaksid Veere sadamat ja sadamakõrtsi külastades ka kultuurilise elamuse. Foto: Sander Ilvest

Arvatavasti tekitab pealkiri mõneski lugejas vastuolulisi hoiakuid – mis kultuuri saab kõrtsis luua? Seal saab ju ainult juua. Veere sadama kõrtsi külalised võivad aga kogeda selle perenaise kultuurilembust. Toitlustuskoha kõrvalruumis Wine&Art Gallery’s võib nautida kunsti. Kütkestavad meremaalid on pilkupüüdvad. Huvilistel on võimalik neid sealt ka üsna soodsa hinnaga osta.

Merenädalal, täpsemalt 2. augustil algab sealsamas meremaali õpituba. Juhendajaks Kihelkonna valla Maali talu ja Veere sadamakõrtsi perenaine Anneli Teppo-Toost. Tänavuse merenädala avasündmuseks Veerel on aga 28. juuli õhtul sadamakõrtsis toimuv karaoke öölaulupidu. Reedel, 3. augustil korraldab Anneli Teppo-Toost samas meremeeste stiilipeo. Laulavad ja tantsuks mängivad Meelis Laido ja Laur Teär, kes muide omakandimeestena on Veerel üsna sagedased esinejad.

Täismahus lugu loe Saarte Hääle paberväljaandest. 

Print Friendly, PDF & Email