Suur sõrulaste kokkutulek ootab tulijaid tervest ilmast (1)

28. juulil Mõntu sadamas toimuvale sõrulaste suurele kokkutulekule on korraldajate sõnul oodatud kõik, kes juurtelt sõrulased, kuid keda elu Sõrvemaalt ümber ilma laiali pillutanud.

Info kokkutuleku kohta on saadetud väga erinevatesse maailmanurkadesse. Kaugeimad kutsed on läinud isegi Torontosse. Kokkutuleku ühe korraldaja Luule Aadussoo sõnul on aga väga raske öelda, kui paljud täpselt kohale tulevad, sest kuigi esialgu kuulutati välja ka eelregistreerimine, otsustati sellest siiski loobuda.

Nimelt oleks esialgu tasuta registreerumine ning hiljem osavõtutasu maksmine liialt keerukaks läinud. “Otsustasime, et registreerime kohapeal kokkutuleku toimumise paigas ning seal saab maksta ka 2 eurot osalemistasu,” sõnas Aadussoo Saarte Häälele. “Ehk tuleb kohale paarsada, aga võib-olla tuleb ikkagi palju rohkem,” oli korraldaja lootusrikas.

Neid, kes kokkutuleku vastu on huvi üles näidanud, on olnud igatahes ääretult palju. “Muudkui on helistanud ja küsinud, et kuidas ja kus registreeritakse,” lisas ta.

Kohapeal saab end kirja panna külade kaupa, lisaks on eraldi olemas külaliste registreerimisleht ehk siis kokkutulekule on oodatud ka kõik sõrulaste sõbrad. Samal ajal peetakse Mõntu sadamas ka Saaremaa merepäevi, mistap on tõesti lisaks sõrulastele kohale oodata ka palju teisi huvilisi.

Kokkutuleku kava on kirju ja huvitav. Pihta hakkab kõik 28. juulil kell 12 Jämaja kirikus, kust liigutakse mereäärt mööda Heldur Jõgioja kodukohta ning avatakse seal tema mälestuskivi ühes pingiga.

Jõgioja kodukohast liigutakse edasi Mõntu sadamasse, kus heisatakse lipp, lauldakse laule, süüakse-juuakse ning nauditakse kontserti. Kui pidulik osa läbi, saavad inimesed jaguneda gruppidesse külasidpidi ehk siis nt Jämaja rahvas ühes pundis, Iide rahvas teises, Mässa rahvas kolmandas jne. Õhtu hakul saab seltsis ka tantsu keerutada.

Kaugemalt tulijatel, kes öömaja leidnud pole, ei ole tarvis muretseda, sest ruumi telkimiseks on kõigile soovijatele. Ainult telk tuleb endal kaasa võtta.

Print Friendly, PDF & Email