Saarlased laulavad vigastatud sõjameeste toetuseks

Sel nädalavahetusel korraldatakse Saaremaal Eesti Vabadusvõitlejate liidu XX kokkutulek ning laupäevased üritused kulmineeruvad Eesti vigastatud sõjameeste toetuseks toimuva kontserdiga.

“See on esmakordne, kus säärane ettevõtmine, mis nimeks saanud “Sõdurilaulude õhtu”, saab teoks siin mere taga,” sõnas Saarte Häälele ürituse üks korraldajaid, saarlasest reservkapten Jaen Teär. “Kui me praegu tahame toetada erinevates sõdades viga saanud sõjamehi, siis tuleval aastal, vaatame, toetame hoopis Kurkse katastroofis hukkunute peresid,” rääkis kapten Teär, kes astub ka ise lavale lauljana – seekord ansambli Valleraa! solistina.

“Kindlasti on laval ka Meelis Laido ja Laur Teär,” lubab Jaen Teär, sõnades, et lisaks laulab Valleraa!-ansambliga kaitseliitlane Igor Babenko. “Meile teeb suurt rõõmu, et seoses vabadusvõitlejate kokkutulekuga on meil piltlikult öeldes “klaver põõsas” ning kohal kaitseväe orkester kolonelleitnant Peeter Saani juhtimisel,” on Jaen Teär õnnelik. Muide, lisaks Jaen ja Laur Teärile laulavad kontserdil Asta ja Heino Salumaa ning tantsivad Lümanda rahvatantsijad. Kontserdi finaalis saavad aga kaitseväe orkestri ees vanu sõdurilaule “Erika”, “Metsavennad” ning “Täna me liigume” laulda kõik solistid.

Seda, kui palju on saarlasi missioonidel viga saanud, peastaabi pressijaoskonnast öelda ei osatud, kuna täpset arvestust maakonniti pole peetud.

Afganistanis on kokku vigastada saanud 133 Eesti sõdurit, nende hulgas on olnud 33 raskelt vigastatut. Iraagis on vigastatuid kokku olnud 19, neist raskelt viis.

Print Friendly, PDF & Email