Saare Jazzi avavad Maria väli Quartet ja Joel Remmel Trio

Hea musa festival Saare Jazz alustab täna 3.korda. Kolme päeva jooksul näeb nii kodu- kui välismaiseid artiste kontserdipaikades Kuressaares ning Pidula Forelli- ja Puhkekeskuses.

Esimese päeva avamise au on andekal Kuressaare neiul Maria Välil. Kell 19.00 Kuressaare kuursaalis algaval kontserdil kindlustavad Maria seljataguse Armeenia bassist Ara Yaralyan, Soome kooliga kitarrist Jaan Jaanson ja Eesti *jazzi- *maastikult tuntud trummar Ahto Abner. Saare Jazzi avakontserdil esitavad noored muusikud omaloomingut ja enda kirjutatud seadeid. Kontsert on kõigile huvilistele tasuta.

Festivali avapäeva teine kontsert toimub Siioni kirikus kell 22.00 ning saab veidi kargem ja klassikalisem. Pianist Joel Remmel  on  2011.aasta Eesti jazz-artist noore talendi kategoorias. Joel esitleb õhtusel kontserdil oma debüütalbumit “Lumekristall”. Inspiratsiooni on saadud põhjamaadest, muusika on originaalse kõlavärviga ja esitatud mõnusa tunnetusega, mis puudutab kõiki kuulajaid.

Joel Remmel Triosse kuuluvad veel parimad noored jazz-muusikud täna: Heikko Remmel kontrabassil ja Aleksandra Kremenetski löökpillidel.

Reedel jõuavad kontserdid ja esinejad koos muu programmiga Pidula Forelli- ja Puhkekeskusesse.

Ülevaate õhtustest esinejatest saavad kõik huvilised Saare Jazzi brunchidel reedel ja laupäeval kell 12.00 Kuressaare Kuuresaalis.

Nendel brunchidel juhib vestlust muusikutega Anna Kuchinsky. Räägitakse suvest, elust üldse ja elust saarel, muusika tegemisest ning esitatakse paar lugu õhtuseks kontserdiootuseks.

Pidulasse väljuvad Saare Jazzi eribussid reede ja laupäeva õhtul kell 18.00 Kesklinna peatusest. Sõitjaid oodatakse alates 17.45, pileti eest hoolitseb Saare Jazz.

Kristi Teras
Saare Jazz 2012 meediajuht

Print Friendly, PDF & Email