Parvlaeval St Ola toimuvad nädalavahetusel filmivõtted

Sel nädalal hõivavad Saaremaa Laevakompanii parvlaeva St Ola Kasahstani filmitegijad riigi presidendist Nursultan Nazarbajevist rääkiva filmi ülesvõtmiseks.

Filmi Eesti-poolse tegevprodutsendi Aet Laigu sõnul läheb St Olal aeg tagasi 1960. aastate algusesse, mil toimus juhuslik kohtumine Kasahstani tulevase presidendi Nursultan Nazarbajevi ning kosmonaut Juri Gagarini vahel. Gagarin oli õigupoolest küll teel Tallinnast Helsingisse, kuid kuna tollasest Soome laevast on tänaseks saanud vanaraud, pidasid filmitegijad sobivaimaks just St Olat.

Laeval filmitavasse massistseeni oodatakse osalema ka kohalikke noori ning kokku otsitakse laevastseeni ligi 40 eri rahvusest inimest. Kohtumise päeval Tallinnast Helsingisse suunduv laev oli stsenaariumi kohaselt tulvil eri rahvustest noori, kes suundusid Helsingis toimuvale ülemaailmsele noortefestivalile Youth Fest, kus ka tulevane president osales. Hiljem monteeritakse laeva tahaplaanile Helsingi linna panoraam.

Koos võttemeeskonnaga hõivab St Ola kaheks päevaks ligi 100 inimest. Kunstnike ettevalmistused laeva vöörisalongi võttekohaks ümberkujundamiseks on juba alanud. Tehnilised ettevalmistused laeval ja sadamas algavad reedel, 13. juulil ning võtted toimuvad 14. juulil.

Filmi tootja on Kasahstani kompanii Bayterek Film (produtsent Arman Assenov) ja filmi režissöör Rustem Abdrashev. Filmi esilinastus on planeeritud järgmise aasta esimesesse poolde ning seda näidatakse festivalidel ja tõenäoliselt ka televisioonis.

Print Friendly, PDF & Email