Loode tammiku korrastajat peeti looduserüvetajaks

TÖÖHOOS: "Kas see on ilus?" küsib parajasti ametis olev Martin Naaber vanadele okstele osutades. Foto: Sander Ilvest

Saarte Hääle toimetusse jõudis teade, et Loode tammikus olevat toimunud laastamistöö. Lähemal uurimisel ilmnes, et tegemist on puisniidu korrastamisega ning midagi keelatut juhtunud ei ole.

“Ega kõike saa ka maha võtta,” sõnab koristustöödega tegelev Martin Naaber oksi hunnikusse visates.

Loode tammik on varem olnud suures osas kasutusel puisniiduna. Praeguseks on hooldatavat puisniitu alles vähesel määral.

Martin Naaber selgitas, et eemaldada on vaja kõik üleliigsed oksad ning võsa, mis võiks niitmist raskendada. Samas ei tohi ka kõigele saega kallale minna. Tal on üles märgitud ka kõik kivid, mis võiksid niiduki ette jääda.

Loode tammik võeti kaitse alla 1959. aastal ning seal kasvab hulganisti kaitsealuseid taimeliike, samuti kolm Eesti punasesse raamatusse kantud seeneliiki.

Võib-olla just selle erilisuse pärast kardavad saarlased oma kalli tammiku pärast. Martin Naaber ei osanud aga midagi öelda selle kohta, miks peaks keegi koristustöid laastamiseks pidama.

Siiski jäi ta oma sõnul alles hiljuti ühe puu tagant piiluva inimese kaamera ette, ilmselt oli too pidanud teda looduserüvetajaks.

Niitmisega plaanitakse tammikus alustada juuli keskpaigas ning seetõttu on vaja üleliigsed oksad kiiresti ära koristada. Niitmine ei peaks aga takistama puhkajatel metsas jalutamist.

Print Friendly, PDF & Email