Kolledži tipperiala on turism ja toitlustus

TTÜ Kuressaare kolledži riigieelarvelistele õppekohtadele esitati tänavu 110 sisseastumisavaldust, 14 neist riigieelarvevälistele kohtadele. Suurim konkurss on senini turismi- ja toitlustuskorralduse erialal.

Turismi- ja toitlustuskorralduse erialal on õppidasoovijaid ühele kohale 3,8 (avaldusi 68). Kuigi tehnikavaldkonna õppekavadel on konkurss väiksem – väikelaevaehituse erialal 1,2 ning elektroonsete süsteemide erialal 1,0 –, kestab avalduste vastuvõtt tasulistele õppekohtadele veel ligi kuu aega.

Kolledži õppedirektori Kaia Eelma sõnul on avaldusi võrreldes varasemate aastatega esitatud veidi vähem, turismi- ja toitlustuskorralduse eriala hoiab aga stabiilsust ning on noorte seas jätkuvalt populaarne. Pingeridades esimesed saavad oma õppimatuleku valikut kinnitada alates sellest neljapäevast, mil sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee avaldatakse vastuvõetute nimekiri. Nimekirja uuendatakse iga kolme päeva järel.

Avalduste vastuvõtt TTÜ Kuressaare kolledži riigieelarvelistele õppekohtadele toimus sel aastal 27. juunist 6. juulini. Riigieelarvevälistele õppekohtadele saab avaldusi esitada 8. augustini. Tasulisele kohale astumiseks tuleb sõlmida ka õppekulude hüvitamise leping.

Print Friendly, PDF & Email