Juhtkiri: Nüüd saab kinu (1)

Ei tea, kas põhjuseks on Eesti filmi 100. sünnipäeva-aasta, on tegemist lihtsalt filmiinimeste aktiviseerumise või hoopis juhuste kokkulangemisega, ent Saaremaad võib juba lähipäevil tõeliseks filmisaareks nimetada. Küll viiakse Orissaare ja Salme näitlejad linateose tarvis pulmapidusse, küll võtab Ilmar Raag uue filmi jaoks üles jaanituld.

Meenutagem, et Saaremaa (ja väiksemad saared) on vaata et meie kinokunsti algusest peale kuulunud režissööride ja operaatorite lemmikpaikade hulka. Teame ju kõik kultusteoseid “Keskpäevane praam”, “Me olime 18-aastased” ja “Siin me oleme”. Eks ole siiani põnev vaadata, kuidas “siis” üks või teine paik välja nägi.

Nüüd jäädvustatakse taas nii meie kodusaart kui ka selle elanikke, sest päris mitmel puhul on saar-lasedki appi oodatud. Nagu hiljuti meenutas raadios muusik Ivo Linna, sattus temagi noorest peast mängima munka filmis “Viimne reliikvia”. Kahjuks jõudis linateosesse küll ainult tema peata keha, kuid Linnal on siiani, mida ka järeltulevatele põlvedele rääkida.

Print Friendly, PDF & Email