Salme “Puujala ja Ükssilma sõda” on ülimenukas

Hoolimata pilvisest, rõskest ja tuulisest ilmast oli möödunud nädala neljapäeva õhtul Salme jõesadamasse lustakat muusikali “Puujala ja Ükssilma sõda” vaatama tulnud ligi 200 inimest.

“Salme vallateater teeb sügava kummarduse oma vaatajatele ja fännidele seepärast, et sellise ilmaga nii palju publikut vabaõhuetendusele tuli. See oli tegelikult ikka tõesti kangelastegu,” lausus staažikas lavastaja ja Salme vallateatri juhendaja Maire Sillavee, lisades, et tuul oli ikka päris tugev, kuid vihma õnneks ei sadanud.

Sillavee arvas, et publiku rohkus kõditab ikka näitleja eneseuhkust. “Kui sa näed, et rahvast muudkui tuleb ja tuleb, see on ju suurepärane,” rõõmustas ta.
Sillavee sõnul tundub talle, et nende vabaõhuetendustega enam eriti “jamada” tasu, sest kliima on nii “käest ära”.
“See on selline ehku peal olemine kogu aeg, kas ikka sajab või ei saja. Eriti veel meil Salmel, mis on tuultele nii avatud,” rääkis ta.

Küsimusele, kui keeruline võrreldes teiste suvelavastustega seekordset muusikali lavastada oli, märkis Sillavee, et tegelikult on asi üsna lihtsakoeline.
“Mingisugustest karakterite arendusest või lavastusnippidest ei saa siin rääkida. Põhitöö tegid ikka muusika- ja tantsu-
juhid,” lausus ta naerdes.

Laulud seadis Karin Pulk, tantsud õpetasid õed Merle ja Reet Sillavee. Vahvad kostüümid sättisid kokku näitlejad ise Tuuli Pärteli abistava ja nõudliku pilgu all.

Esietendusel oli külastajaid 350. Kaari Sillamaa mereröövlimuusikali salmelaste esituses saab näha veel vaid korra merenädala raames reedel, 3. augustil.

Print Friendly, PDF & Email