Saare Jazz toob suvesse hubasust ja eksootikat

Saare Jazz toob suvesse hubasust ja eksootikat

VÄÄRT MUUSIKA JA MÕNUS MILJÖÖ: Teele Viira teeb oma kontserdil kummarduse Amy Winehouse`ile. Foto: Raul Vinni

Homme algaval “Hea musa festivalil” Saare Jazz pakuvad muusikagurmaanidele kontserdielamusi nii Saaremaalt võrsunud tegijad kui ka külaline eksootilisest Lõuna-Ameerikast.

Homsest laupäevani Kuressaares ja Pidula Forelli puhkekülas peetava Saare Jazzi kunstilise juhi Kristjan Mazurtchaki sõnul on ettevõtmise korraldajate eesmärk luua mõnus ja hubane õhkkond ning teha seda maalilise Saaremaa looduse keskel.

“Sündmusest teevad hea sündmuse head inimesed, kes tulevad kohale, et seda miljööd ja olemist nautida,” ütles Mazurtchak. “Meie saame aga luua selleks õiged tingimused!”

Festivalil osalev saarlasest laulja Margus Vaher leiab, et tegemist on ettevõtmisega, kuhu muusikasõpradel tasub tulla. “Esinejate nimekiri on tohutult rikas,” lausus ta. “Selles on palju neid tegijaid, keda mulle endale meeldib kuulata. Näiteks Laura Põldvere improviseeritud jazz on suurepärane, nauditav.”

Unustatud aed ja lumekristall

“Selle festivali juures mängib väga olulist rolli lisaks muusikale miljöö,” ütles saarlasest laulja Teele Viira, kes astub tänavusel festivalil üles reede õhtul Pidulas toimuval kontserdil. “Tiik, mille peal süüdatakse küünlad, mändide hõng ja suurepärane muusika – see on nii vabastav õhkkond. Mis võiks suurepärasest õhtust veel puudu olla?”

Saare Jazz 2012 alustas eksootilise noodiga – juba möödunud laupäeval andis Mustjala vallas Rahtla külas Andruse talu õuel eksklusiivse eelkontserdi Brasiilia lauljatar Denise Fontoura.

Homme kell 19 Kuressaare kuursaalis algava kontserdiga “Forgotten Garden” (“Unustatud aed”) rõõmustab kuulajaid Maria Väli Quartet, kuhu kuuluvad lisaks Saare.
Kell 22 musitseerib Kuressaare Siioni kirikus aga Joel Remmel Trio, tuues lugudega oma debüütalbumilt “Lumekristall” Saaremaa suvesse põhjamaist jazzi kõla.

Nii reedel kui ka laupäeval on muusikasõbrad kell 12 oodatud Kuressaare kuursaali tasuta brunch`ile, kus paari lauluga astuvad üles Pidulas õhtustel kontsertidel esinevad muusikud. Samuti saab kuulata Anna Kuchinsky juhitud vestlust nendega muusikast, elust, suvest, Saaremaast, muidugi veidi festivalist ja muusikute loomingust.

Reedel kell 18 hakkavad Pidula puhkekülas DJ-de Anton Musta ja Emil Gensi valikul kõlama moodsad jazzhitid, modernsed klubibiidid, jazz-souli klassika. Samad tegijad sisustavad kogu õhtu kontsertidevahelise osa ning tõmbavad õhtule joone alla.

Kell 19 asub publiku meelt lahutama noori muusikuid koondav Abraham´s Café, segades juudi klezmermuusika ning araabia meloodiad ja rütmid kokku folk- ja jazz-helikeelega.
Kell 22 algav kontsert on Teele Viira kummardus vara- lahkunud Amy Winehouse`ile.

Killuke Lõuna-Ameerikat

Laupäeval on muusikasõbrad aga taas oodatud Pidulasse, kus kell 18 avavad õhtu DJ-d Anton Must ja Emil Gens.
Kell 19 asuvad kuulajaskonna meelt lahutama noor, maailmas palju ringi vaadanud lauljatar Susanna Aleksandra Veldi ning Kolumbia kitarrist Ivan Camilo Quintero, kes ladina rütmide kõrval hindab jazzi.

Kell 21 on järg saarlasest laulja Margus Vaheri käes, kes esimest korda esitleb oma uut albumit “Lähedal” täies pikkuses. Samuti kõlavad sooja vastuvõtu osaliseks saanud vanemad lood.
Festivalile paneb selleks korraks punkti kell 23 algav kontsert Laura Põldverelt.

Koostöös ansambliga Eclectic valminud audio-visuaalne kontsertprojekt “Kustuta kuuvalgus” seob tervikuks Laura tuntumad laulud, karge improvisatsioonilise põhjamaise helipildi ja vaatemängulised visuaalid taevakehadest.
Laupäeval on Kuressaare jahisadamas aga kavas Saare Jazzi klubiöö, mille programmi koostas DJ Sander Mölder.

Täiendav info:
https://www.facebook.com/pages/Saare-Jazz/167367266664764 ja http://saarejazz.ee/

Print Friendly, PDF & Email