Saarlased alustasid Muhu väina regatti edukalt (1)

Saarlased alustasid Muhu väina regatti edukalt

SUUR REGATT: Muhu väina regatt on sel aastal aegade suurim. Foto: Hendrik Osula/ Delfi

Pühapäeval Pärnus alguse saanud 55. Muhu väina regati esimesel etapil mahtusid esikolmikusse mitmed Saaremaa sõitjate jahid.

Pärnust Kuivastusse kulgenud distantsil sai parima tulemuse kirja Katarina Jee (kapten Mart Tamm), kes võitis ORC3 grupis, 14 jahi seas. Samas grupis oli Centaur (Rain Riim) 10. kohal.

ORC1 grupis (kokku jahte 9) võitis esimese etapi jaht Forte, kus kapteniks on saarlane Jaak Jõgi. ORC2 grupis (kokku jahte 24) oli 18. kohal Evelyn III, kellel peal küll Kalevi jahtklubi ja Saaremaa merispordi seltsi ühismeeskond, kuid kapteniks saarlane Kristen Pugi.

ORC4 grupis sai 7. koha jahtlaev Kadri, kapten Andres Haavel. Vesileenu Tiia Maalinnaga roolis oli 9. ja Orissaare meeste jaht Lagle II Ülar Velvistega roolis 10. kohal. Kokku on selles klassis 17 alust.

LYS1 grupis (jahte 19) oli 4. kohal Sophia (Tiit Sarapuu), 10. Liliann (Margus Beljakov) ja 13. Zoo (Toivo Matt). LYS2 grupis 2. Sinilind (Vahur Grünthal), 7. Maris (Rene Riim) ja 16. Cassandra (Jaanis Prii). Kokku on selles grupis 21 jahti.

Folkbootide seas oli 2. kohal Ahti Ott Kolgaga roolis.

Selgituseks niipalju, et ORC ja LYS gruppide vahe on jahtide mõõtmissüsteemides. Jahid grupeeritakse vastavalt suurusele (mõõtmistulemustele), mida näitab grupi tähise taga olev number.

Folkbootide näol on tegemist ajalooliste puujahtidega, mis vastavad kõik samadele klassitingimustele.

Muhu väina regatt, mis on ühtlasi ka Eesti avamerepurjetamise meistrivõistlusteks, jätkus eile Kuivastu sadama lähistel sõidetud rajasõiduga.

Täna suundub regatikarvan Heltermaale, kus kolmapäeval peetakse taas rajasõit. Neljapäeval minnakse Haapsallu, reedel Tallinna ning laupäeval sõidetakse Tallinna lahel taas rajasõit.

55. Muhu väina regatt on läbi aegade suurim, Pärnust startis rekordilised 114 jahti pea 700 purjetajaga.