Juulikuu algas Saarlaste Agilityklubile võituderohkelt

Juulikuu algas Saarlaste Agilityklubile võituderohkeltJuulikuu algas meie trennilistele küllaltki edukalt. Laupäeval toimusid Keilas selleaastased Valgete Lambakoerte Ühingu SK meistrivõistlused. Seal astus võistlustulle meie trenniline Kersti Pink oma Šveitsi valge lambakoera Born to Win White Keykeeper´iga (fotol). Nemad võistlevad SK ALG klassis. Sellelt võistluselt tuli tulemuseks II koht ja I järk. Kerstile ja Kitale on see juba teine I järk e “suurepärane” ALG klassis.

Pühapäeval aga sõitis meie agilityseltskond Tuhalasse, kus toimusid järjekordsed agilityvõistlused. A1 klassis jooksid Marika Samlik oma koerte Fiona ja Pirruga ning Merika Laid Billyga. Kui 16. juunil õnnestus meie trennilisel Kersti Pingil ja tema koeral Kital saavutada üleminek A2te, siis seekord teostasid selle Marika ja Fiona, kes kohe esimesel rajal saavutasid A2te üleminekuks vajaliku viimase puhta raja ja I koha. Merika ja Billy jooksid teisel rajal välja III koha. Kui A1 klass oli oma kolm rada ära jooksnud, järgnesid A2 klassi jooksud, mis on oma ehituselt juba natuke keerulisemad ja nõuavad koeralt ja koerajuhilt veel rohkem oskusi ja osavust. A2 klassis said siis nüüd käpa valgeks Marika ja Fiona. Rõõm oli seda suurem, et kohe esimeste jooksudega A2 klassis suudeti välja joosta I ja III koht. (Ühel rajal oli üks viga ja teisel kaks.)

Päevale panid kolme rajaga punkti A3 klassis võistlevad koerad. A3 on agility kõige keerukam aste. Saaremaalt on siiani sellesse klassi jõudnud vaid üks koer – Mortimer, kelle omanik on Monika Põld. Seekordsetel võistlustel võeti viimaselt rajal V koht.

Agility võistluse kohtunik oli Svetlana Kreslina Lätist.

Ees on juuli esimene nädalavahetus, mil Saaremaal toimub jällegi kaks suurt koertevõistlust.

Laupäeval, 7. juulil algusega kell 10 toimub Roomassaare sadamas selle suve suurim sõnakuulelikkuse võistlus Saaremaa Käpp 2012, mille kohtunik on Kaja Koor. Ja pühapäeval toimub samas kohas Tunnelite karikasarja IV osaetapp, kohtunikuks Saarlaste Agilityklubi treener Monika Põld. Mõlemad üritused on pealtvaatajatele tasuta.

MTÜ Saarlaste Agilityklubi

Print Friendly, PDF & Email