Vilsandi sõidab jälle (2)

Eelmisest nädalast on taas liinil Vilsandi ja Papissaare vahet sõitev laev Vilsandi. Mis täpselt laeva mootoririkke põhjustas, on alles selgitamisel.

“Ilmselt oli remontija jätnud laeval midagi paigaldamata ja sellest tekkis mootoririke,” ütles Vilsandi kipper Harri Hiiuväin, täpsustades, et nüüd, pärast uut remonti on kõik korras ja laev sõidab ilusasti graafikujärgselt kolmel päeval nädalas.

“Enne jaanipäeva said kõik inimesed ikka üle veetud,” rõõmustas ka Kihelkonna vallavanem Raimu Aardam, lisades, et tänaseks ei olegi täpselt teada, mis laeva eelmise remondiga viltu läks.
Aardam rääkis ka laeva remontinud Alunaudi juhi Mark Muruga, kuid kuna ettevõttel on praegu käsil kolimine, ei olnud neil aega mootoririkke põhjuseid selgitada.
Tänavu kevadel liinile tulnud Vilsandi sõitis juba neljandal päeval kivi otsa, vigastades veovõlli ja sõukruvi. Ent remont ei õnnestunud, sest mõne aja pärast Papissaarest väljudes ei saanud laev õiget hoogu sisse ning läks juuni keskel taas remonti.

Vilsandi saare uus laev Vilsandi, mille ehitas OÜ Alunaut, läks maksma 134 000 eurot. Alus läbib vahemaa Papissaare ja Vilsandi vahel poole kiiremini kui seni vilsandlasi sõidutanud Marta – 12 kuni 15 minutiga. Väikelaev mahutab 11 inimest, selle pardale saab sõita ratastooliga ja jalgrattaga, sinna saab peale võtta väikekonteinerid ja kui soovi on, siis näiteks ka kaks tihumeetrit 6-meetrisi põrandalaudu.

Print Friendly, PDF & Email