Muhu talunikud korraldavad juba 10. võrkpalliturniiri

JUUBELITURNIIRIKS VALMIS: Talunikud Karli ja Lea Keerd on teinud spordikompleksis kõik selleks, et 10. Männiku Cup õnnestuks. Foto: Sander Ilvest

Saare maakonna ainsa sporditalu, Männiku turismi- ja sporditalu peremees ja perenaine Karli ja Lea Keerd võõrustavad homme seks puhuks uuendatud liivakattega võrkpalliväljakul kümnendat korda võrkpallureid, Männiku Cupi juubeliturniirist osavõtjaid.

2003. aastal, esimesel Männiku Cupil võistles vaid kaks meeskonda. Turniiri ellukutsujad ei osanud tollal arvatagi, et taluvõistlus aastatega populaarsust kogub ja Muhu vallavalitsuse kõrge tunnustuse – valla spordipreemia – pälvib.
Mullu jõulukuul preemiat vastu võttes nentis tehnikumiõpilasena kahel korral võrkpallis Balti kesk-eriõppeasutuste meistriks tulnud Karli Keerd, et tunnustamine annab indu võrkpallivõistluste korraldamisega edasi tegeleda.

Nüüdseks on Männiku Cupi eestvedajad tänulikud sponsoritele, kes populaarset võistlust toetavad. Hea sõnaga märkis Karli Keerd ära Muhu vallavalitsuse, Tihuse turismitalu, Muhu puidukoja, AS-i Balbiino ja teisi arvukaid abistajaid, olgu siis tegemist medalite ja diplomite valmistaja, meenete tegija või spordikohtunikega.
Homme rivistub Männiku talu võrkpalliplatsile avadefileeks kaheksa võistkonda. Rändkarikas on kaitsta Lihula esindusel. Traditsiooni kohaselt pakub külalistele konkurentsi ka Männiku meeskond. Karli Keerdi sõnul nad päris oma suguvõsa liikmeist võistkonda kokku ei saa. “Eks tuleb ka lisajõude kasutada,” andis peremees teada.

Võrkpallurina Karli Keerd ise platsile ei kipu, kuigi kangesti tahaks. “Arst keelas sporditegemise ära. Süda hakkas aastate eest jukerdama. Olen tohtri ettekirjutust järginud. Tore on aga võistlusi ka pealtvaatajana jälgida. Viimastel aastatel on meeskondade tase tõusnud. Tunnen heameelt selle üle, et võistlused koju kätte tulevad,” rääkis Karli Keerd. Tagasihoidlikkusest jättis ta mainimata, et on ise selleks palju tööd ja vaeva näinud.
Lillelise Männiku talu spordikompleksis on veel sulgpalli- ja korvpalliväljak. Talus on korraldatud ka sulgpallivõistlusi. Lilled ja talu heakord ongi üks tõmbenumber, miks Männiku taluõue sisse tasub astuda.
Männiku vaikust ja rahu on turistidena nautimas käinud paljude Euroopa riikide kodanikud. Tänavu võõrustas Männiku talu ka Muhu radari ehitajaid.

Print Friendly, PDF & Email