Hindu küla elanikud tahavad bussiliini pikendamist (1)

Orissaare valla Hindu küla elanikud pöördusid vallavalitsuse poole avaldusega pikendada bussiliini 5901 Orissaare–Taaliku–Orissaare Hindu külani välja.

“Siit külast on sügisel päris palju lapsi just esimesse ja teise klassi minemas. Kooli jõudmiseks peaksid nad juba väga vara Orissaarde minema ja seal tundide algust ootama, väikestel läheb päev niimoodi kohutavalt pikaks,” rääkis avalduse esitanud Tiina Sünter. “Selge on see, et varane bussiring on 1. klassi õpilaste jaoks liiga vara,” tähendas ta.

Varane bussiring tähendab seda, et Orissaarest kl 6.50 väljuv buss on Hindu peatuses kl 7.19 ja jõuab tagasi alguspunkti kl 8. Sealt läheb buss uuele ringile, jõudes Taalikule kl 8.15, keerates sealt tagasi Orissaare poole ja kl 8.30 on buss taas Orissaares. Kui nüüd see teine bussiring ulatuks Hindu ja Rannakülani välja, siis jõuaksid sealsed lapsed kooli täpselt õigeks ajaks ning neil ei tuleks nii vara ärgata ega Orissaares tundide algust oodata.

Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ütles, et vallavalitsus on avalduse teadmiseks võtnud ja arutab seda küsimust maavalitsusega. Saare maavalitsuse ühistranspordinõunik Taavi Kurisoo lausus, et kõigepealt ootavad nad Orissaare valla avalduse ära ja siis saab alles otsustada, kui vajalik see ümberkorraldus on. “Kõigepealt peab vald ise arutama, kas see on piisavalt põhjendatud,” sõnas Kurisoo.

Print Friendly, PDF & Email