Juhtkiri: Kütusevaraste paradiis? (1)

Meie saart on paradiisiks nimetatud nii- ja naasuguses kontekstis. Seda, et meil on siin turismiparadiis, oleme ilmselt kõik kuulnud. Mis sest, et selline iseloomustus ei pruugi tõele vastata, meile meeldib seda kuulda. Saaremaal on paradiislik vaikus, ütleb kindlasti mõnigi, kes on mõnd meie saare vähem asustatud nurka kaemas käinud.

Nüüd siis võib meie maakonda nimetada ka kütusevaraste paradiisiks. Täiesti sobilik tiitel, kui võtta aluseks politsei andmed: poolteise aasta jooksul on siin mootorsõidukikütust virutatud üle kümne tuhande liitri.

Kui on nõudlust tavahinnast odavama kraami järele, on ka pakkujaid. Antud juhul siis varastatud kütuse müüjaid. Kasud sees mõlemal poolel. Politsei soovitab kütust osta selleks ette nähtud kohtadest ehk tanklatest, kuna nii saavat kindel olla kütuse kvaliteedis.

Kui asjatundja aga ise varastega kampa lööb, näpuga näitab, kust mida ja kui palju võtta ning pätsatud kütuse eest kena kopika maksab, võib vist kindel olla, et tegu on kvaliteetse kraamiga.
Kütusevarga elu on ilus. Vahelejäämise hirmule vaatamata.

Print Friendly, PDF & Email