Mihkel Räim oli liider, kuid särki ei saanud (1)

Saarlastest oli viimati Saaremaa velotuuri liider 1994. aastal Andres Lauk. Eilsel etapil tõusis hetkeks sellele positsioonile ka Mihkel Räim, kellel kättevõidetud kohta lõpuni kaitsta ei õnnestunud.

Liivalt piki Ranna maanteed Kuressaarde kulgenud 164 km pikkusel etapil hakkas juhtuma pärast Viidumäe kruusalõiku. Asfaldile tagasi jõudes oli suur grupp lagunenud ja liider Mart Ojavee kummipurunemise tõttu maha jäänud. Nii avanes ohtliku lõigu viperusteta läbinud teisel kohal olnud Mihkel Räimel võimalus liidriks tõusta.

“Täna hakati andma juba enne kruusa,” rääkis Ojaveele 18 sekundit kaotanud saarlaste liider. “Nägin, et Ojavee jäi maha ja mitte ainult mul, vaid ka teistel oli huvi punn põhja lükata. Tegelikult on see igal aastal pärast kruusa nii.”
Räime grupil õnnestuski Ojavee pundi ees minutiline edu saavutada ja saarlane tõusis velotuuri liidriks. Paraku püüdis mullune võitja meie mehe grupi kinni ja nii läheb tiitlikaitsja viimasele etapile ikkagi liidrisärgis. “Ei olnud väga palju töömehi, rohkem taheti asja lõhkuda,” kurtis Räim.

Kruusalõigul kaks kummi lõhkunud Mart Ojavee sõnul uskus ta oma võimalusse. “Nii palju Saaremaa mehi oli maha jäänud ja seepärast ma ei arvanud, et eespool oleks kedagi, kes tõmbama hakkab,” selgitas ta.
Kahe parema omavahelisse heitlusse sekkus aga Alo Jakin. Ajal, mil Ojavee püüdis peagruppi kätte saada, sõitis liidrite hulgast omakorda ära viis ratturit. Mehed said konkurentide ees pea minutilise edu ja nii tõusis virtuaalseks liidriks juba Alo Jakin.

“Jakin ei olnud minule nii suur oht ja see oli rohkem saar-laste mure. Aga muidugi tuli tööd teha ja ise enda eest seista, et särk ikka meile jääks,” rääkis Ojavee.
“Nad said siis minema, kui olime just kõvasti tööd teinud ja lasime korraks hoo maha,” tõdes tööd rüganud Mihkel Räim. “Siis pandi kohe litter ja enam ei suutnud meist tõesti keegi minna. Mõnes mõttes oli hea, et Ojavee tagant järele tuli, sest meil reaalselt töömehi polnud ja esimestele poleks nii järele jõudnud.”
Kuressaares toimunud finišis oli võitja lätlane Kristofers Racenajs Risto Raido ja Alo Jakini ees. Mihkel Räim ja Mart Ojavee lõpetasid mõned sekundid hiljem peagrupis.

Laupäeval sõidetavale viimasele etapile läheb Ojaveele 19 sekundit kaotav Räim plaaniga teist kohta hoida. “See on klubile sama moodi tähtis ja püüame seda kaitsta,” lausus ta. “Ma ei tea, kas klassikalist sõpruse etappi tehakse, aga me kaitseme särki, etapivõit ei ole meile tähtis,” lisas Mart Ojavee.

Print Friendly, PDF & Email