Meelis Laido tahab taastada Kollinga sadama päästepaadikuuri (3)

Arendajatel on plaanis taastada Kihelkonna vallas Kollinga sadamas vana päästepaadikuur ning vastav projekteerimistingimuste taotlus on vallavalitsusele juba esitatud.

Arendaja Meelis Laido ütles Saarte Häälele, et plaan taastada sadam ja kuur on tal mõttes mõlkunud juba ammu. Tänaseks on Laidol arhiivraamatukogust välja otsitud ka vanad fotod, joonised ja mõõdud, nii et hoone hakkaks tulevikus täpselt samasugune välja nägema, kui vanasti.

Laido sõnul ei ole vanast kuurist praegu järel muud kui vaid vundamendipostide alused. Sarnane kuur on taastatud ka Vilsandil, kuid seal olid tingimused paremad ja hoonest rohkem säilinud. Uue hoo sadama arendamiseks andis ka korda tehtud muul.

“Nüüdseks on see muul korda tehtud ja enam ei murene ega pragune,” rääkis Laido, kelle sõnul on see hetkel kõige parem muul, mis veel alles on, ja mujal sellist pole. Kollinga sadam asub Kihelkonna vallas Neemekülas. Arendaja Meelis Laido taotles Kihelkonna vallavalitsuselt projekteerimistingimusi Kollinga sadamakai rekonstrueerimisprojekti koostamiseks. Kuna nimetatud maaüksus asub Natura 2000 Tagamõisa hoiualal, siis pöördus Kihelkonna vallavalitsus keskkonnaameti poole, et saada nõusolek projekteerimistingimuste väljastamiseks ja et amet määraks vajadusel omapoolsed tingimused ja piirangud.

Print Friendly, PDF & Email