Kuressaares jalutasid ringi vardaveeretajad (Galerii!) (1)

Kuressaares jalutasid ringi vardaveeretajad

KÄIES JA KUDUDES: Projekti eestvedaja Jaanika Rikko (paremal) eestvedamisel alustasid kudujad eile Kuressaare kesklinnast teed pargi poole. Foto: Ivika Laanet

Eile kogunes paarkümmend naist Kuressaare turuplatsile, et üheskoos läbi linna käsitööpoodide pargi poole jalutada, ise samal ajal kududes.

“Elagu kudujad!” hõikasid rõõmsad pealtvaatajad nii tänaval kui ka välikohvikutest kudujate innustamiseks. Vardaid liigutanud nobenäpud ei jätnud sugugi enda teada, miks nad oma kudumistööga tänavale on tulnud: “Tähistame rahvusvahelist kudujate päeva! Tulge ka kuduma!” hõiskasid nad tervitajatele reipalt vastu.

“Me ei koo võidu ega aja peale, vaid lihtsalt propageerime käsitööd,” selgitas MTÜ Saaremaa Vill projektijuht Jaanika Rikko, kelle juhtimisel kogu seltskond esmalt linna kõige uuemasse käsitööpoodi sisse marssis.
“Käsitööpood Tiiu Tanu avati just täna,” ütles Rikko, lisades, et nad käivad läbi mitmest käsitööpoest, jalutavad pargis ja õhtul naasevad turuhoonesse loengut kuulama.

Just käies kududes otsustasid saarlased tänavu tähistada rahvusvahelist kudujate päeva, mida mujal maailmas on tähistatud paarkümmend aastat.
Rahvusvahelise kudujate päevaga propageeritakse villatoodete tervislikkust ning ka seda, et kudumine ei ole vaid vanemate inimeste hobi.

Print Friendly, PDF & Email