Kaarma koolis lõpetas eile viimane lend (Galerii!) (1)

Kaarma koolis lõpetas eile viimane lend

VIIMANE AKTUS: Klassijuhataja Ly Pildre käekõrval astus eile ootusärevalt Kaarma koolimaja saali 82. lend: Sandra-Liis Mäeots, Markus Pruul, Karina Peel, Kert Vessik, Karoliina Kermik, Raul Kask ja Liina Hansen. Foto: Sander Ilvest

Eile oli Kaarma koolis nukker päev, kui lõpetas selle kooli viimane lend. Enam kui 260-aastase haridustraditsiooniga paigas sügisest koolitarkust enam ei jagata ning ees on ootamas veel enne jaani toimuvad hüvastijätuüritused vana armsa koolimajaga.

“Ega selle otsuse vastu ju enam saa, eks ta omamoodi paratamatus ole,” ohkas eile pärast Kaarma kooli viimast lõpu-aktust üheksandike klassijuhataja Ly Pildre.
Üheksat kooliaastat hinnates märkis ajalooõpetaja Pildre, et need läksid suhteliselt rahulikult. “Kuna nad on sisemaa lapsed, siis armastasid nad mul suiti Nasval külas käia. Ega ma neid siis rohkem näinudki, kui nad õue peale saabusid – olid kas jões vee all või vee peal, sõitsid paadiga, see oli nende unistustekäik ning nad tahavad seda ka nüüd, sel suvel korrata. Ma ei ole seda keelanud,” rääkis õpetaja, kes oli eile muide ka vaieldamatu “publiku lemmik”, pälvides nii õpilastelt, nende vanematelt kui ka kolleegidelt kõige suurema aplausi.

“Oi, ega ma ei pea ju avaldama, mida ma edasi teen,” ütles klassijuhataja Pildre Saarte Hääle küsimuse peale tulevikuplaanide kohta. Ehkki õpetaja edasised eluplaanid on tehtud, ei tahtnud ta sellest rääkida.
Kaarma kooli 9. klassi lõpetas eile seitse õpilast. Ühe lõpetaja, Kert Vessiku ema Ulvi tõdes pärast poja lõpuaktust, et nende pere on kõik need aastad olnud Kaarma kooliga väga rahul, eriliselt toonitas ta koolimaja head asukohta – suuremast kärast eemal, metsatuka sees.

“See maakoolide saatus on mõnes mõttes paratamatu,” arutas Ly Pildre, samas märkis ta, et kui vaadata maakonna teisi valdu, siis ikka kuidagi püütakse oma väikesi koole hoida, aga Kaar-ma vallas see kahjuks nii ei ole olnud.
“Siin oli tõesti tore käia,” sõnas eile sõprade suurpäevale tulnud Martin Aavik. Ehkki noormees tunnistas, et eks on siingi ette tulnud igasuguseid päevi, on tal ikkagi kahju, et Kaarma kooli enam ei ole. “See on väga ilus koolimaja,” kiitis Martin.

Kaarma kooli viimase, 82. lennu lõpetasid tänavu Liina Hansen, Raul Kask, Karoliina Kermik, Sandra-Liis Mäeots, Markus Pruul, Karina Peel ja Kert Vessik. Oma klassijuhatajalt said kõik lõpetajad edasisele teele kaasa ka suure kalli, lisaks soovituse vallavanemalt Margus Mägilt ikka edasi õppida. Direktor Riina Piterskihh tänas tänukaardiga kõikide laste vanemaid ning mälestuseks said lõpetajad endale CD, kus muide peal lisaks koolielupiltidele ka vene keele tunnis koostatud kooli venekeelne ajalugu ning viimase koolikella helistamine siinsamas vanas haridustemplis.

Koolimaja jäävad lastele meenutama ka valla seinataldrik ja raamatud, samuti jagus tänukirju kõigile tublidele, olgu siis tublide tulemuste eest koolitundides või siis kooli esindamise eest sõnakunstis või spordis. Värsked vilistlased tänasid omalt poolt ka kogu kooli personali, sest neilegi oli eilne päev selles majas viimane.

Print Friendly, PDF & Email