Anne Olop ihkab rohkem aega maalimiseks ja käsitööks (2)

Anne Olop ihkab rohkem aega maalimiseks ja käsitööks

ARMASTAB KÄSITÖÖD: Anne Olopi maalid jutustavad vaatajale kunstniku looduse- ja käsitöölembusest. Foto: Sander Ilvest

Kunstnik Anne Olop avas Kuressaares Ferrumi galeriis näitusmüügi 20 taiesest, mis annavad publikule aimu tema armastusest looduse, käsitöö ja rockmuusika vastu.

Juba Ferrumi trepihallist algava väljapaneku ühelt pildilt vaatab vastu linnarebane. Seda, et tegu on just Kuressaare rebasega, kinnitab maalil kujutatud sakiline lossimüür. Teise pildi keskmes on ilves, kolmandal karu, neljandal hunt.
Enamikul siinsetest maalidest leiab vähemalt mõne detaili, mis jutustab vaatajale kunstniku käsitööarmastusest – tikitud maasikad, katke rahvuslikust mustrist, kudumiread.

“Kui kamaluga aega antaks, küll ma teeksin käsitööd – kooksin, tikiksin,” lausub disainibüroos Neli Disain tegutsev Anne Olop. “Ja muidugi maaliksin palju.”
Neljast väikesest pildist koosneva sarja “Nüüd on aega” teostel punetavad pihlamarjad, sinetavad mustikad, valendavad lumemarjad ning lausa kutsuvad end haarama pruuniks küpsenud pähklid. Kõik ilusti ümbritsetud kudumistööd kujutava raamiga.

Maalil “Õrnad” valendab heegeldatud pits ja lendleb kaks pisikest sinist liblikat.
“Linnamaastikest” ühel on kujutatud müts, mille mustriks meie linnakaevu punarohelised seinad. Teisele tööle trükitud kinnast kaunistab aga osa Kuressaare jahilossist. Kolmanda teose salli kirjaks on Georg Otsa spaa aknad, neljandal soki koeks meie linnuse hallikirju sein.
Pealkirja alla “Hellalt hard rockist” on Olop koondanud aga kolm taiest, millel ära toodud noodid legendaarse bändi Deep Purple lauludest “Child in Time”, “Highway Star” ja “Smoke on the Water”.
“Olen hard rock’i ajastu laps ja eks ole nii, et sinu ajastu muusika tuleb sinuga kaasa,” räägib Deep Purple’i loomingut armastav Olop.

Anne Olop on oma tööde tehnikaks märkinud “digitrükk, õli”.
“Mugavad kunstnikud teevad digitrükis pildi ja maalivad selle üle – nii on lihtne ja pärast pole aru saada, et digitrükk on värvi all,” ütleb Olop. Ise ta sellist kergemat teed läinud ei ole.
Näitusel on ka üks oluline teos, mille autor ei ole Anne Olop. Galerii ukse kõrvale seinale seatud segatehnikas pildi tegid kunstnikule kingiks hoopis Ristiku lasteaia mudilased.
“See on üks ilusamaid kingitusi, mis ma saanud olen,” tunnistab ise lasteaiale oma maale kinkinud Anne Olop.

 

Anne Olop

1977 lõpetas Tartu kunstikooli
1977–90 töötas Saare Kaluri dekooriateljees
1990–1996 töötas Hansa kunstisalongi dekooriateljees
1996. aastast töötab disainifirmas Neli Disain
5 isiknäitust
Saaremaa kunstiklubi liige, osaleb alati kunstiklubi ülevaatenäitustel

Print Friendly, PDF & Email