Käsitöölised jalutavad kududes läbi linna

Sel reedel võib näha vahvat vaatepilti, kui Kuressaare turule kogunenud käsitööhuvilised hakkavad läbi kesklinna pargi poole jalutama, ise samal ajal kududes.

“Meie esivanemad on alati kudunud, tööde juures ka käies kogu aeg vardaid liigutanud,” rääkis reedese ürituse korraldaja MTÜ Saaremaa Vill projektijuht Jaanika Rikko, selgitades, et just nii – käies kududes – otsustasid saarlased tänavu rahvusvahelist kudujate päeva tähistada. Rikko sõnul on mujal maailmas käsitöölised juba 20 aastat umbes 700 paigas üle maailma selle päeva tähistamiseks kogunenud.
Rahvusvahelise kudujate päevaga propageeritakse villatoodete tervislikkust ning ka seda, et kudumine ei ole vaid vanemate inimeste tegevus.

“See on meie kõigi, nii noorte, keskealiste kui ka vanemate inimeste koostöö, et hoida ja edasi arendada seda rahvuspärimust,” ütles Rikko.Seega kogunevad kudujad sel reedel kell kolm Kuressaare turuhoone ette, seejärel kõnnitakse vardaid liigutades läbi kõik käsitööpoed.

“Vaatame, kas leiame poodidest ka mõne Saaremaa mustri, ja siis lähme parki,” rääkis Jaanika Rikko, lisades, et pargis istuvad nad kuursaali ette pinkidele ja koovad muudkui edasi. Samal ajal õpitakse selgeks mõni regilaul.
Seejärel tehakse jalutuskäik pargis ning Kuressaare linnus toetab osalejaid kosutavate jookidega. Kui ringkäik tehtud, naasevad käsitöötegijad turuhoonesse, kus huvilised võivad kuulata ka loengut.
“Osalema ootame kõiki huvilisi, kellel vardad peos seisavad,” innustas Rikko.

Print Friendly, PDF & Email