Grillfestil võidutsenud Toomas Leedu asub püüdma grillikuninga tiitlit

Grillfestil võidutsenud Toomas Leedu asub püüdma grillikuninga tiitlit

TREENIMAS: Eile GO spaa restorani köögis vaaritanud Toomas Leedu peab iga toiduvalmistamist järjekordseks treeninguks. Foto: Sander Ilvest

Ku-Kuu, GO spaa ja Sadhu peakokk Toomas Leedu pälvis oma võistkonnaga Gurmee Gala läinud nädalavahetusel toimunud Grillfestil järjekordse peavõidu.

“Vabariigi parima lihaküpsetaja tiitel mitmendat aastat järjest endale saada on suur au, aga praegu pole aega selle paistel peesitada, vaid käivad juba ettevalmistused kuu lõpus Inglismaal Bristolis toimuvateks “King of the Grill” (grillikuningas – ingl k) võistlusteks,” ütles Toomas Leedu.

Esikoht saavutati Pärnu Vallikääru aasal toimunud Grillfest 2012 võistlusel kanaliha- ja fantaasiavoorus ning üldkokkuvõttes võeti ka ülekaalukas esikoht. Gurmee Gala jaoks oli tänavune Grillfesti võit juba viies. “Ei mäletagi, mitmes see võit täpselt oligi, ütleme lihtsalt, et eelmise aasta võit sai kaitstud,” nentis Leedu.
Üks keerulisemaid voore oli sel korral Toomas Leedu sõnul just kanalihavoor ning kana tuli seejuures serveerida poolikuna. “Raske on küpsetada pool kana ära nii, et see kintsu juurest toores ei oleks ja filee samas kuivanud ei oleks. Võite proovida,” soovitas auhinnatud peakokk naljaga pooleks.

Fantaasiavoor, milles Toomas Leedu võistkond samuti võidukaks osutus, on jälle üks põnevamaid voorusid, sest seal võib grillida kõike, mida hing vähegi ihaldab. “Kui teised tulid tõepoolest utoopiliste toorainetega välja, alustades kängurust ja lõpetades metstuviga, siis mina läksin n-ö kindlapeale toorainega välja – võtsin merisiia ja näitasin, mida üks mees on võimeline tavalise ufogrilliga korda saatma,” selgitas ta.

Sisuliselt läksidki nad sel korral BBQ-võistlusele tavalise ufogrilliga, mitte BBQ-ahjuga – mis ei ole üleüldse tavaline teguviis. Ufogrilli kasuks otsustati aga just seetõttu, et juba selle kuu lõpus on Inglismaal Grillikuninga võistlused. “Sinna ei saa ju oma BBQ-ahju kaasa võtta, kuna minna tuleb lennukiga. Seal tuleb võistelda just ufogrilliga,” rääkis Leedu, lisades, et nii võetigi Grillfest enda jaoks seal ufogrilliga tegutsedes n-ö proovikiviks. Ning valmistati ufogrillis külmsuitsukala, mis võib Leedu hinnangul taas veidi kummalisena tunduda, kuid asi oli seda väärt, sest võit saadi kätte.
Toomas Leedu tunnistas, et Bristolis on tegelikult ees ootamas veelgi keerulisem võistlus, kuna seal tuleb kaks päeva kestval võidugrillimisel valmistada ühtekokku seitse erinevat rooga.

Grillfestil võidutsenud Gurmee Gala tiimi kuulusid lisaks Toomas Leedule Aare Purk, Urmas Murumäe, Raivo ja Reigo Lutter. Samuti võistkonda kuuluv Viljar Liiva sel korral osaleda ei saanud.

Print Friendly, PDF & Email