Rahvažürii hindas Karala Kange kolmandaks (3)

Rahvažürii hindas Karala Kange kolmandaks

KARALA KANGE KOGUS KUULSUST: Lea Aida valmistatud dessertvein Karala Kange sai üleriigilisel võistlusel rahvažüriilt kolmanda koha. Profid hindasid saarlanna veini kaheksanda koha vääriliseks. Foto: Tõnu Veldre

Nädalavahetusel Haapsalus toimunud OÜ Veinivilla ja Maalehe korraldatud koduveinikonkursil tunnistas žürii kaheksanda koha vääriliseks saarlanna Lea Aida dessertveini Karala Kange. 133 pakutud veinist pääses lõppvõistlusele 19. Esmakordselt võistlusel osalenud Lea Aida valmistatud joogi esikümnesse jõudmine on märkimisväärne saavutus.

Lisaks asjatundjatele andsid võistlusveinidele hinnangu Haapsalu veinipäeval osalenud huvilised. Rahvažürii hindas kuressaarlase arooniast, õunast ja ebaküdooniast valmistatud dessertveini kolmanda koha vääriliseks. See on kindel märk Karala Kange headusest.

Sõbranna õhutusel esimest korda võistlustel osalenud Lea Ait jäi tulemusega rahule.

“Enamik veine olid kuivad ja poolkuivad. Tundus, et žürii poolehoid kuulus neile. Mul endal õnnestus maitsta kõiki veine. Meeldis omapärase maitsega vaarikavein. Võistlus andis suurepärase kogemuse ja julguse järgmisel aastal uuesti osaleda,” märkis Lea Ait.

Millise retsepti saarlanna oma veinile järgmiseks võistluseks valib, ei osanud ta veel öelda. Igal juhul jääb ta truuks dessertveinile.

Selle aasta esimene toode on taksojuhi ametit pidaval naisel pudelitesse villitud. “Võililledest tehtud poolkuiv 12-kraadine vein tuli hästi välja. Võib-olla saadan tuleval aastal võililleveini otsustajatele hinnata. Tegelikult võib ka mitme veiniga osaleda. Meelis Kask Tartumaalt, kes esikoha võitis, saatis konkursile 11 erinevat veini,” rääkis Lea Ait.

Print Friendly, PDF & Email