Kuressaare valiti 2013. aasta koolirahu linnaks

Kuressaare valiti 2013. aasta koolirahu linnaks

Foto: Internet

Kuressaare linnavalitsuse teatel on Eesti koolirahu linn 2013. aastal just Kuressaare. Lastekaitse liidu sõnul on “Koolirahu” programmi eesmärk saavutada koos suurte ja väikestega, noorte ja vanadega turvaline ja sõbralik koolikeskkond.

“Koolirahu” programm toetab kooli oma initsiatiivi koolikeskkonnast tulenevate probleemide lahendamisel, propageerides rõõmsameelset ja turvalist koolikeskkonda, kus kõigil on meeldiv olla.

Omavalitsuse ülesanne on koostöös “Koolirahu” partneritega kooliaasta programmi ettevalmistamine ja teostamine, sh koolirahu väljakuulutamise tseremoonia väljatöötamine ja läbiviimine.

Kuressaare haridus- ja kultuurivaldkonda kureeriv abilinnapea Tiina Talvi leidis, et Kuressaare hästikorrastatud ja mitmekülgne haridusvõrk ning tublid õppeasustused väärivad seda tiitlit igati. Teisest küljest on see Talvi hinnangul ka kohustus jätkuvalt panustada turvalise ja meeldiva õppe- ja kasvukeskkonna arendamisse.

“Oleme rõõmsalt üllatunud, et just Kuressaare on koolirahu 2013 linn,” sõnas Talvi, lisades, et Kuressaare taotles seda tiitlit ka linna 450. sünnipäeva silmas pidades.

Print Friendly, PDF & Email