Saaremaa kadakasiirup sai rahasüsti

Saaremaa kadakasiirup sai rahasüsti

SIIRUPIEMANDAD: Anu Aljasmäe ja Maret Künnap oma üle ootuste populaarse tootega, Saaremaa kadakasiirupiga. Erakogu

Möödunud aastal enimmüüdud uudistoote Saaremaa kadakasiirup valmistaja sai EAS-ilt üle 6000 euro toetust, mille eest firma kavatseb soetada villimismasina.

“Seda on meile hädasti vaja, sest seni on meil siirupi pudelitesse villimine käinud käsitsi,” märkis A-Orbu OÜ esindaja Liisi Kuivjõgi.

Kolme Leedri küla naise asutatud siirupifirma A-Orbu OÜ    saab 10. juunil täpselt aasta vanaks.

“4. juunil aasta tagasi müüsime esimese proovipartii siirupit, klaaspudelites siirup tuli müüki pisut hiljem, Kuressaare turu taasavamisel,” täpsustas firmas müügitöö eest vastutav Kuivjõgi. “Sünnipäeva tähistamiseks loodame müüki saada ka 150 ml savist suveniirpudeli.”

Esimene aasta on olnud üllatavalt edukas, Saaremaa kadakasiirupist on saanud üks hinnatumaid suveniire, mida turistid siit meelsasti kaasa ostavad.

Kadakasiirup on müügil väga paljudes kohtades üle Saaremaa, nüüd ka Muhus Koguval ja eeloleval nädalavahetusel müüvad Leedri naised oma siirupit Tallinnas Raekoja platsil toimuval laadal.

Liisi Kuivjõe sõnul on neil seks puhuks ka üllatus varuks. “Kui etiketid trükikojast kohale jõuavad, paiskame laadal müüki uudistoote – rabarberimaitsega kadakasiirupi. See on    kevadhooaja toode, sügisel plaanivad siirupiemandad välja tulla juba uute maitsetega ja uue hooajatootega.”

Print Friendly, PDF & Email