Raamatukogus: lastel külas Hille Karm

Raamatukogus: lastel külas Hille KarmLastekaitsepäeval tuli maakonna keskraamatukogusse lastele oma raamatutest rääkima kauaaegne ajakirjanik, praegu kindlustustööd tegev ja raamatuid kirjutav Saaremaa juurtega Hille Karm.

Ta alustas juttu oma lapsepõlvest, mis möödus Kuressaares Suur-Sadama tänavas, kooli läks ta Kingissepa I keskkooli ja tema klassis õppis ka tulevane kuulus saarlane Ivo Linna.

Lapsed küsisid, et kas kirjutamine ära ei tüüta. Ei tüüta, kui oled seda tahtnud juba lapsest saati teha, vastas Hille Karm. Pealegi on see nagu hobi, sest teed seda teiste tööde kõrvalt.

Hille Karm küsis omakorda lastelt, kelleks nemad saada tahavad. Vastuseks tuli: sõduriks, jalgpalluriks, kokaks kosmonaudiks, lauljaks, juuksuriks ja džuudotreeneriks.

Edasi rääkis kirjanik, et väga tähtis on lastele lugusid rääkida – näiteks vanavanemad või vanemad võiksid jutustada õhtuti oma lapsepõlvest. Karmi oma raamat “Väike vahva vanaema” just sellistest lugudest pajatabki. Veel mainis autor, et pildid tema raamatutesse joonistab alati tema tütar Reet Elisabeth Karm, seega on kunstnik oma perest võtta!

Teine raamat “Ingli valgus” räägib pimedusekartusest. Kuidas sellest üle saada? Tuleb lihtsalt õhtul mõelda või meenutada toredaid käike või sündmusi, mis on juhtunud. Siis ei olegi aega karta.

Veel on ilmunud kolm toredat jõuluraamatut: “Joosep ootab jõuluvana”, selle teine osa ja “Pasun punases kuues”. Siin arutas autor lastega, et alati ei olegi tähtis ainult asju saada ja oodata. Tähtis on jagada, rääkida ja kuulata.

Veel küsisid lapsed, kust tulevad raamatute kirjutamise mõtted. “Mõte tuleb nagu mesilane, sumiseb ja tiirleb ümber su pea kogu aeg, ükskõik mida parasjagu teed. Ta ei jäta sind rahule, siis istud arvuti taha ja see mõte jookseb sõrmedesse ja siis sünnib raamat,” rääkis Hille Karm.

Laste küsimuse peale, mis kirjanikku peale kirjutamise huvitab, vastas Karm, et söögitegemine, aiandus, inimesed.

Poisid tundsid huvi raamatu “Robot Robert saab südame” vastu, autor näitas ka selle raamatu venekeelset varianti.

Praegu on kirjanikul pooleli lasteraamat “Kummikud kummitavad kummutis”.

Kohtumine lõppes autogrammide kogumise ja kommisöömisega lastekaitsepäeva puhul.
Liilia Virves,
Saare maakonna keskraamatukogu lasteosakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email