Primuse pankrot peatas SÜG-i keskkonnahariduskeskuse ehitustööd

Primuse pankrot peatas SÜG-i keskkonnahariduskeskuse ehitustööd

PEAKS VALMIMA: SÜG-i direktori Viljar Aro sõnul peaks keskkonnahariduskeskus ootamatult tekkinud raskustele vaatamata uue õppeaasta alguseks siiski valmis olema. Teha on jäänud viimased viimistlustööd. Foto: Tõnu Veldre

Ehkki Saaremaa ühisgümnaasiumi keskkonnahariduskeskust ehitanud Primus PR on töö peatanud, loodavad kooli juhid, et keskus uue õppeaasta alguseks siiski valmis saab.

“Lootus sureb viimasena,” ütles keskkonnahariduskeskuse valmimist kureeriv SÜG-i haldusjuht Aado Haandi. “Graafiku järgi pidid ehitustööd lõppema 15. juuniks. Need seiskusid aga 1. juunist ja seda peatöövõtja Primuse majandusraskuste tõttu.”

Haandi sõnul on keskkonnahariduskeskuse ehitustööd lõppjärgus, teha on jäänud umbes kahe nädala jagu tööd. “Seepärast olengi seda meelt, et uue kooliaasta alguseks on kõik valmis,” sõnas Haandi. “Pigem võib küsimärgi all olla kogu projekti lõpptähtaeg, mis on 31. juuli, aga ka sinnani on jäänud aega enam kui poolteist kuud.  Kui me räägime kahenädalasest ehitustööst ja pooleteist kuu pikkusest ajast kogu projekti lõpetamiseks, siis ajaliselt peaksime igal juhul välja tulema. Sisustushankega töö ju käib ja Primusega pole see kuidagi seotud.”

Samal seisukohal oli ka SÜG-i direktor Viljar Aro. “Põhilises osas on keskkonnahariduskeskus valmis, vaid nipet-näpet on seal veel teha, järelikult midagi hullu ei ole,” märkis ta.

Juba lähiajal peaks Kuressaare linnavalitsus keskkonnahariduskeskuse ehituse lõpetamiseks välja kuulutama uue hanke. Küsimusele, kui palju selleks võib aega minna, ei osanud Aado Haandi eile veel vastata. “Praegu ei ole mul veel infot senise lepingu lõpetamise kohta,” selgitas ta. “Praegu on leping [Primusega] vaid peatunud ja seepärast ei saa me uut lepingut sõlmida. Kui eelmine leping on ametlikult lõpetatud, saame kohe edasi minna ja uue hanke välja kuulutada. Kuna see on lihthange, läheb see suhteliselt kiiresti.”

Seda, kas SÜG-i keskkonnahariduskeskuse ehitustööde lõpetamine võib nüüd kavandatust kallimaks minna, ei söandanud prognoosida Aado Haandi ega Viljar Aro. “Ma ei hakka siin ennustusi tegema, kõik selgub uue hanke käigus,” ütles Haandi.

Saaremaa üks tuntumaid ja suuremaid ehitusettevõtteid Primus PR võitis SÜG-i keskkonnahariduskeskuse ehitushanke möödunud aasta detsembris. Nädal tagasi esitas majandusraskustesse sattunud ehitusfirma aga Pärnu maakohtule avalduse pankroti väljakuulutamiseks.

SÜG-i juurde rajatava keskkonnahariduskeskuse projekti kogumaksumus on 255 647 eurot. 90 protsendi ulatuses rahastab projekti Euroopa regionaalarengu fond ja 10 protsendi ulatuses Kuressaare linn. Esialgsete kavade kohaselt peaks kogu projekt lõpetatud olema 31. juuliks. Ehitustööd pidanuks lõppema 15. juuniks.

Print Friendly, PDF & Email